Pár zajímavostí...

20. listopadu 2007 v 14:54 | hfg |  Zajímavosti
Postava D.B. Coopera není vymyšlená ale založená na skutečné události z roku 1971, kdy zločinec vyskočil padákem z letadla s 200 000 dolary. Ve skutečnosti ho nikdy nechytili.

Wentworth Miller alias Michael Scofield byl do role obsazen "za 5 min. dvanáct". Už týden po castingu se pustil do natáčení.

Sestřih, který má Theodore "T-Bag" Bagwell vymyslel sám herec Robert Knepper. Jako předloha mu sloužil účes jeho bývalého učitele přírodopisu.

Skutečná věznice, kde se seriál natáčel se jmenuje Joliet Prison. Autoři jí dali jméno podle řeky, která protéká Chicagem nedaleko místa natáčení.

Herec Stacy Keach (ředitel věznice) byl sám v 80. letech v Británii na několik měsíců uvězněn kvůli drogám.

Seriál Prison Break je v nápravných centrech povolený. Přesto ho v USA zakázalo vysílat 13 věznic.

Postava Nika Volek (hraná Holly Valence) je z České republiky.

Mnoho scén bylo filmováno v bývalé cele masového vraha Johna Wayne Gacyho.

Elektrické křeslo není v Illinois povoleno jako metoda popravy. Původně měla být v seriálu použita smrtící injekce, to se ale změnilo kvůli dramatickým záměrům.

Věznice Joliet Prison má budovu s celami jenom na jedno patro. Záběry, kde byly vidět patra dvě se používala kopie ve studiu.

Mezi natáčením epizody 13 až 14 byla čtyř měsíční pauza, protože v květnu začalo z ničeho nic sněžit.

Trvalo 4,5 hodiny nanést na tělo Wentwortha Millera jeho tetování. Pokud by si někdo nechal takové tetování skutečně pořídit, strávil by na křesle u tetéra zhruba 200 hodin.

Postava C-Note se měla objevit pouze v prvních dvou epizodách, ale byla nakonec doplněna do scénáře dalších.

Pilotní díl seriálu se vysílal 29. srpna 2005 na stanici FOX. Sledovanost se vyšplhala na neuvěřitelných 11 milionů diváků. FOX takový úspěch nezaznamenala od roku 1998.

Věznice Sona ve třetí sérii je kompletně nově zrekonstruována pro potřeby seriálu. V podstatě celou stavbu má na svědomí štáb Prison Breaku.

V průběhu natáčení čtvrté řady byli herci seriálu okradeni. Přímo ve studiu FOX se neznámí pachatelé vloupali do jejich přívěsů. Ukradli hotovost, kreditní karty, dokumenty a počítač. Celková částka se pohybovala okolo 50 000 dolarů. Nejvíce to odnesli Jodi Lyn O'Keefe (Gretchen) a Dominic Purcell (Lincoln).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama