Životopis

18. listopadu 2007 v 13:22 | lkl |  went info
Jméno: Wentworth Earl Miller II.
Povolání: Herec, model
Datum narození: 2.6.1972
Místo narození: Anglie
Znamení: Blíženci
Výška: 1.85m

Wentworth Miller vděčí za svou popularitu roli, kterou ztvárňuje v novém hitu od FOXu - Prison Breaku. Miller hraje Michaela Scofielda, jenž spáchá zločin, aby se dostal do vězení, kde čeká jeho bratr. Ten je falešně obviněný k trestu smrti za vraždu, kterou ve skutečnosti nespáchal. Michael se pak snaží dostat sebe a bratra z vězení pomocí geniálního plánu. Absurdní? Určitě! Vždyť je to právě Miller, kdo každý týden přiláká 9 milionů diváků před televizní obrazovku.

Ale ne vždy měl Miller takové schopnosti. Po hraní v divadle na střední škole v Brooklynu a na předměstí Pittsburgu hrál německého kurýra Count von Stracka v divadlu "Intime". Cítil, že překonal své vrstevníky. "Byl jsem děsně božský," říká Miller. Psychicky neunesl svou popularitu a skončil s hraním. Začal zpívat s Ringtones a to považoval za své východisko. Miller hraje inženýra v Prison Breaku, ale zápolil s vědou v Princetonu (zahrnující předmět fyzika pro básníky), a tak si ve druhém ročníku na univerzitě vzal rok volna, aby si všechno v klidu vyřešil. Tento čas strávil ve Scottsdalu (Ariz) s jeho strýcem, kde pracoval v knihkupectví a jako úřední asistent. Brzy ho začala sžírat nuda a otrava z minimální mzdy a také svět, který pro něj byl obtížný a bezvýznamný, a proto se rozhodl vrátit do Pricetonu a podařilo se mu získat anglický titul (asi něco podobného jako náš bakalář). Po škole odešel do Hollywoodu a dostal práci "s vlastním stolem a pravidelnou výplatou", četl skripta a sbíral šálky s kávou pro šéfy z NBC v oddělení pro televizní tvorbu. Ale brzo si uvědomil, že šel nevědomě do Los Angeles za účelem hraní. "Věděl jsem, že kdybych to nezkusil, říkal bych si pořád 'co kdyby´."

V roce 1998 dostal svoji první roličku v seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Ale do té doby, než byl vybrán do minisérie Dinotopia v roce 2002, se mu nepodařilo ukořistit hlavní roli. Poté následovala hlavní role ve filmu Lidská skvrna, kde ztvárnil postavu černého muže, který byl ale na povrchu bílý. Ve skutečnosti má Miller v sobě něco z Araba, Evropana a Afroameričana. "Není zde moc rolí napsaných speciálně na mou minulost. Je to něco, na co jsem musel být docela citlivý, abych si prorazil cestu v tomto byznysu," říká Miller. Nyní má pravidelnou roli, byl nominován na Zlatý Glób za nejlepšího herce v TV dramatu a chtěl by vydržet s hraním, ačkoli doufá, že bude stejně úspěšný i v psaní a režírování. "Jednou z nejvíce radostných věcí z objevování se v televizi je, že si vás lidé každý týden zvou do svých domovů," říká. "Udělají si pro vás čas v jejich rušných životech. To je pro vás ten největší kompliment." Wentworth Miller si také zahrál v méně známém filmu Seabïscuit, jehož příběh se odehrává v dostihovém prostředí. Wentworth Miller si také zahrál roli v jednom z dílů seriálu Buffy přemožitelka upírů.

Wentworth Miller

Filmografie:

1. "Prison Break" .... Michael Scofield
2. "Ghost Whisperer"
- Pilot (2005) TV Episode .... Paul Adams
3. Stealth (2005) (voice) .... EDI
4. "Joan of Arcadia"
-Something Wicked This Way Comes (2005) TV seriál .... Ryan Hunter
-Common Thread (2005) TV seriál .... Ryan Hunter
5. Underworld (2003) .... Dr. Adam Lockwood
6. The Human Stain (2003) .... Young Coleman Silk
7. "Dinotopia" (2002) (minisérie) TV Seriál .... David Scott
8. Room 302 (2001) .... Server #1
9. "ER"
- Homecoming (2000) TV seriál .... Mike Palmieri
10. "Time of Your Life"
- The Time They Got E-Rotic (2000) TV seriál .... Nelson
- The Time the Truth Was Told (1999) TV seriál .... Nelson
11. "Popular"
- Ch-Ch-Changes (2000) TV seriál .... Adam Rotchild Ryan
- All About Adam (2000) TV seriál .... Adam Rotchild Ryan
12. Romeo and Juliet (2000) (V) .... Paris
13. "Buffy the Vampire Slayer"
- Go Fish (1998) TV seriál .... Gage Petronzi
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama