Rozhovor s Robertem Knepperem

21. listopadu 2007 v 6:37 | hello_painka |  Interview
g
Otázka: V Prison Breaku hrajete T-Baga, to je trochu záporná role. Bylo těžké se tomu přizpůsobit a máte nějaké pochybnosti k té postavě?

Robert Kneeper: No, já sem hlavně potřeboval práci. Nemůžu říct, že hraji rád tohoto chlápka, vždyť je to rasista, pedofil a nedobrý člověk, ale já jsem herec a potřeboval jsem práci. Mám rodinu, kterou musím uživit. Naučil jsem se něco už hodně dávno. Ty mě vidíš jako herce záporné role, ale já si nemyslím, že hraji negativní roli, musíš to brát takhle. Ale ve hraní, když jsi ještě dítě, učíš se hrát opak toho jaký doopravdy jsi. Třeba padoucha nehraješ jako padoucha, ale jako hrdinu. Vždycky je to naopak. Takže v tomhle případě na jednu stranu toho chlápka nesnáším ale na druhou bych pro něj dýchal.


Takže já si nemyslím, že je T-Bag záporná postava, myslím si, že je to chlap, který svým způsobem chrání jeho rodinu. Třeba jak první sérii v Prisonu, chrání toho, kdo se mu chytí za kapsu. Jo, ty to vidíš jako mučení ubohého kluka, ale Teddy si ho chrání, ten kluk je jen jeho a ostatní musí vědět, kam až je schopen zajít, když se mu něco stane. Nebyl ani čas se připravit na tuto roli, musím do toho dávat více instinktů.

O: Vaše postava je jedna z nejpopulárnějších v seriálu, takže instinkty se vyplatily?

Robert: Slova, která mi poradili byly buď šarmantní, prostě buď hodně šarmantní. A když jsem mluvil s některými vězeňskými dozorci, kteří byli technickými poradci v seriálu, většinou pracovali v ostatních věznicích v Chicagu, říkali, to je ale týpek. To je ten týpek na kterého si musíš dávat pozor, protože bude šarmantní, do té doby než zjistíš, že ti zmizela peněženka.
Dá se říct, že když je někdo trochu úchylný, lidi typu T-bag, kterých je ve vězení celkem dost, přemýšlí o útěku 24 hodin 7 dní v týdnu, protože ví, že jsou tam na dlouho, někdy i do konce života. Nebo si život ve vězení udělají krásnějším, takovým jaký by si přáli. Stanou se princi ve svém hradě. A když se nějakým způsobem ven dostanou, za bránu věznice, tak si nemůžou pomoct, prostě je to jejich království a teď ho musí opustit. Takže všechny tyhle záporné slova o této postavě, si já osobně nemyslím.

O: Proč?

Robert: Opravdu jsem si to nikdy nemyslel…I když hraju rasistu opravdu jím nejsem. Já bych si asi nikdy nesedl s nějakým rasistou a mluvil hnusně o černých lidech, jak o nich mluvil T-Bag na začátku první série. Hned v první epizodě T-Bag řekl něco jako ,, Však víš, tihle lidé si myslí, že si něco zaslouží, ale nechce se jim moc pracovat, tak jim budeme muset dát lekci" A pak vznikla vzpoura. Po první epizodě, která běžela na televizi jsem si řekl ,, Panebože, neměl bych zavolat do Foxu (Tv, která vysílá PB v USA) a přivolat si ochranku, protože až tohle uvidí moji černí přátelé, tak si řeknou ,, No, to je ale chlap, pojďme ho zabít, dostanem ho" Ale já ve přece nic neprovedl.
A jako herec si myslím o své kariéře - Je skvělé hrát jednu z nejhnusnějších postav, co kdy byla v televizi. Nejsem to já, je to role. A lidé ví, že jsem herec a, že hraju tak pravdivě, jak je to jen možné. T-Bag není takový proto ,že by snad chtěl, ale může za to něco v jeho dětství.. Nikdy jsem se nemusel na nic co by se týkalo T-Baga ptát, protože s producenty máme stejný názor, který vyplyne kousek po kousku ve druhé sérii.
zdroj: www.prison-break.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama