1x01 - Pilot

2. února 2008 v 16:52 | lk |  1 Season
gh
Michael Scofield je úspěšný stavební inženýr. Jeho bratr, Lincoln Burrows se však nachází ve státní věznici ve Fox River, kde je odsouzen na smrt elektrickým křeslem za vraždu první stupně s přitěžujícími okolnostmi - zabil totiž bratra víceprezidentky spojených států amerických. Lincoln Michaelovi přísahá, že nic takového neudělal, a tak se Michael pouští do záchranné mise, aby svého bratra před nespravedlivou popravou ochránil. Nejdříve se snaží plán věznice

 zapamatovat, ale poté dostane skvělý nápad, a to ten, že si plán nechá vytetovat na své tělo. Požádá spolubydlící, aby mu vytetovala na tělo obrazec, pod kterým se skrývá celý plán věznice Fox River. S tím se pak vydává do banky. Michael přichází do banky se záměrem být zatčen a převezen do věznice, ve které sídlí jeho bratr, Lincoln. To se mu také daří, je zatčen policií a obviněn u soudu za ohrožování smrtelnou zbraní a krádež. Michaelova obhájkyně, Veronica Donovan, dělá vše co může, aby odsouzení zabránila, ale Michael chce být evidentně odsouzen a to se také stane. Soudkyně odsoudí Michaela na 5 let a to je dost na to, aby útěk zorganizoval a učinil. Michael nastupuje do vězení a seznamuje se s bachařem Bellickem, který je na první pohled sviňák. Přiděluje mu celu 40 a stává se tak spoluvězněm s Fernandem Sucrem. První pohled skrz mříže věznice není moc pěkný, vidí vraždu jednoho vězně druhým vězněm a Sucre mu říká : "Welcome to The PrisonLand" (vítej ve vězňolandu). Vyslouží si také hned přezdívku, "bažant". Je vycházka a Michael poznává vězně ve Fox River. Zajímá se však hlavně o jednoho vězně - Lincolna Burrowse. Sucre se ho zeptá, proč se o něj tak zajímá, a Michael mu odpoví - "je to můj bratr". Také už koná své plány a hodí do kanálu jeden z časopisů, aby zjistil, jak odtéká voda ve Fox River.

Setkáváme se zde také s Lincolnovým synem, LJ Burrowsem. Ten je se svým kamarádem v temné uličce a obchodují s drogami. Poté nasedají na kola a chtějí odjet, ale v tom jim už zabrání policie.
Mezitím se Michael seznamuje s dalším vězněm jménem John Amruzzi, mafiánem, který to celé ve vězení "řídí" a vlastní také leteckou společnost, pomocí které chce Michael odletět pryč z věznice. Snaží se tedy Johna získat tím, že mu řekne, kde se nachází ten, kdo ho dostal do vězení, a klade si tím vlastně podmínky, ale to neměl dělat, protože John Ambruzzi se jen tak nedá, je to přeci jen mafián a ti mají své fígle a dlouhé prsty. Zjišťujeme, že do případu je také zatáhlá tajná služba spojených států, tzv. FBI. Ti mají za úkol odstranit každého, kdo o tomto případu ví a může jej jakkoli ovlivnit ve Lincolnův prospěch. První jejich zastávkou je kardinál, který je zastáncem života a odmítá popravu a zná se s guvernérem a tudíž možné, že by mohl popravu satisfikovat. FBI si tedy zadá úkol - najít ho a zabít.

Ve věznici Fox River se Michael dočkal odplaty od Johna Ambruzziho, a dostal pořádně do držky. šarkvátku musí rozpustit až odstřelovač střelami do země. Michaela si na kobereček pozve ředitel věznice, Henry Pope a otcovsky Michaelovi káže, že si myslel, že Michael bude vzorným vězněm. V tu chvíli je kardinál zabit agenty FBI. Poté vidíme, jak se LJ a Lincoln setkávají ve věznici a Lincoln dává svému synovi rady, jak se chovat v životě.

Mezitím je Michael na ošetřovně s Dr. Sarou Tancredi, a uskutečňuje další ze svých spousty plánů - háže do kanalizace origami ve tvaru kachny. Poté se s doktorkou zapovídá, a vypadá to na menší románek. Pak odchází do šatny, kde je i Linc, a ten se Michaela zeptá, jak ten útěk chce provést, a Michael mu ukáže záda.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama