1x02 - Allen

2. února 2008 v 16:53 | ui |  1 Season
gh
Děj začíná tam, kde jsme naposled skončili, a to v době, kdy Michael ukazoval svému bratrovi v šatně záda a předek, na kterých má natetován plán celé věznice, samozřejmě důsledně skryt pod uměleckým tetováním. Poté, v cele říká Sucre Michaelovi, že se bliží den, kdy černí a bílí nehodlají spojit síly a jako každý rok bude dnes velká bitka. Proto i cely obchází bachaři, aby zjistili, kdo vše má zbraně, které následně zabaví. Sucre má taky zbraň, nůž, a tak požádá

 Michaela, aby ho rychle schoval. To však Michael nestihne a bachař ho s nožem chytne. Nakonec ale odnesou Sucreho na samotku, protože Michael neumí lhát.
Ve flashacku vidíme, jak si Michael všechno připravil, a zjistil si i, jaké šrouby jsou v židlích ve věznici, což mu bude velmi k užitku, ale o tom až dále.
Michael se tedy snaží dostat z jedné lavic venku na nádvoří dostat šroub z lavice, ale vybral si zrovna tu špatnou, protože tuhle lavici má ve vlastnictví T-Bag, známý pedofil a vrah šesti dětí školou povinné. Za kapsičku si vedle táhne svého přítelíčka. T-Bag se snaží Michaela dostat k sobě, na kapsičku, ale Michael odolává. Poté bez šroubku, který mu T-Bag zabavil, donucen odchází. Mezitím Veronica Donovan, právnička Lincolna Burrowse, našla předchozího Lincolnova právníka, ale ten jí slušně pošle někam, řekne jí že on udělal vše co mohl a pro něj je tento případ více než jasný.Ve vzpomínkách Lincolna také vidíme, že on a Veronica měli spolu kdysi vážný vztah... V tu dobu, když jsou všichni vězni na vycházce, se rozhodl bachař Bellick prohledat Michaelovu skříňku, zda-li tam nenalezne něco jiného, než jen nůž. Objeví tam papírek a tak koumácky zjistí, co bylo napsáno předtím, a zjistí jméno Schweitler a myslí si, že je to nějaký týpek ve vězení.

V té době na návštěvách navštívil mafiánského bosse Ambruzziho další mafián, a ten po Johnovi chce, aby už konečně z Michaela dostal, kde se jejich další cíl nachází. Vyhrožuje mu tím, že pokud úkol nesplní, tak to nemusí odnést jen on, ale také jeho nejbližší. Ambruzzi chtě nechtě musí přijmout.

V tu dobu, co byl Abruzzi v místnosti pro návštěvy, Michael se snažil dostat svůj šroubek zpět. Zajde tudíž za T-Bagem a slíbí mu věrnost. Samozřejmě jen dočastnou, jen do chvíle, než získá šroub zpátky, ale to nepůjde tak snadno. Michael se snaží T-Baga přesvědčit, že se také potřebuje vyzbrojit na přicházející bitvu, ale T-Bag mu dá jen dřívko, a šroub si nechává.
Ocitáme se ve flashbacku Lincolna a vidíme, jak k vraždě defacto došlo, a že Lincoln přišel k autu ve chvíli, kdy už byl bratr víceprezidentky zabit.
Veronica také mezitím našla ženu, která s tímto případem také hodně co s dočiněním, jelikož mu také tímto způsobem zemřel syn a ona ví, že v tom má prsty tajná vláda U.S.A.
Ve věznici už ale přichází ten moment, na který se všichni tak dlouho připravovali, a to bitka mezi černými a bílími. Jeden vystoupí z řady a bitka může začít. První to schytá bohužel Michael, který je čapnut a vyhozen přes zábradlí dolů. Pak se všichni mlátěj, podřezávaj, zabíjej a Michael je svědkem spousty nepěkných věcí. Vrhne se na něj také "přítel" T-Baga s tím jeho šroubem, ale zastaví ho nějaký černoch a šroub mu zabodne přímo do srdce a kamarádíček T-Baga umírá Michaelovi v náručí. To když vidí T-Bag, tak je nehorázně na Michaela nasranej a slibuje mu smrt. Chvíli nato souboje ukončuje plynový granát mezi rváče a vyžene je zpět do svých cel. Michael je z toho všeho ve velikém šoku. Chvíli nato do věznice přichází ředitel a všem vysvětluje, jak je z toho všeho zklamán a z tohoto důvodu všem bez vyjímky zakazuje vycházky na dva dny. Michael má už ale svůj šroub a tak může pokračovat ve svém plánu - začne šroub obrábět do hladké plochy, aby se dal použít na umyvadlo značky Schweitler.
Když je po dvou dnech, při vycházce si Michaela odchytí Ambruzzi a hodlá mu ustřihnout dva prsty u nohou, pokud mu neřekne, kde se nachází ten, kdo ho dostal do vězení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama