1x04 - Cute Poison

2. února 2008 v 16:58 | jk |  1 Season
gh
Po krátké rekapitulaci předešlých dílů se nacházíme na samotce, kde Lincoln právě spí, když v tom dovnitř vejde Bellick s dalšími strážnými. Ti chytnou Lincolna a vedou ho pryč. Lincoln křičí ale není mu to nic platný. Po chvíli dojdou do místnosti kde je uprostřed elektrické křeslo, posadí Lincolna na něj, připoutají mu ruce a nohy a na hlavu mu dají mokrou žíňku a tu přidělají jakýmsi

 kovovým čepcem, ke kterému je připojen elektrický zdroj. Když je všechno připravené, přistoupí Bellick k Lincolnovi a pošeptá mu: "odejdi v pokoji, Lincolne" pak se podívá na jednoho ze strážných a ten spustí elektrický proud. Lincoln se začne na křesle třepat, když v tom se probudí a zjistí že to byl jen pouhý sen.
Po krátkém záběru na celou věznici Fox River se dostáváme do Michaelovi cely, kde se právě Michael snaží udělat díru do zdi za umyvadlem. Když v tom jeho cela otevře takže musí rychle dát umyvadlo na své místo, když to udělá tak si začne umývat ruce a dělá jako by nic. Jeden ze strážných přivede do cely Haywira, který se posadí na postel, když se zavřou dveře cely tak se Michael začne ptát Haywira jestli někdy myslel na útěk ten se mu vysměje a řekne že mu je tady nejlíp. V tom ale přijde jeden strážný a lékař a přinesou Haywirovi prášky ten si je vezme spolkne je lékař mu prohlédne ústa a když zjistí že je má s polknuté tak odejdou ale Haywir běží okamžitě k umyvadlu strčí si prsty do krku a prášky vyzvrací. Hned potom se podívá Haywir na Michaela, řekne mu, že má krásné tetování a zeptá se ho jestli by mu vadilo kdyby mu ho ukázal celé a Michael na to že by mu to vadilo. Když v tom se otevře cela a Michael odchází. To už se ale nacházíme na dvoře. Michael jde k Sucremu, který s ním ale nechce vůbec mluvit když se otočí všimne si že ho Haywir pořád pozoruje. Zamyslí se a po chvíli se podívá na své tetování.
V tom se nacházíme v Michaelově bytě kde vidíme celou zeď polepenou plánky a různými výpočty. Po chvíli Michael přistoupí k jednomu papíru s výpočty a připíše tam "CUTE POISON".

To už se ale nacházíme zpět na dvoře, když přijde k Michaelovi Ambruzzi a zeptá se ho co má za problém. Michael chvíli zapírá ale pak ukáže na Haywira a říká že on je ten problém, že on nikdy nespí a Ambruzzi se ho zeptá tak kdy kopeš a Michael mu sdělí že nekope. Ambruzzi mu řekne že ať ho nezkouší podrazit jinak ho vykuchá a odejde. Po znělce se dostáváme do ředitelovi kanceláře kde Michael s ředitelem věznice staví dřevěný chrám. Ředitel se zeptá Michaela jestli to stihnou, ten mu sdělí že ještě musí dodělat pilíře, ale že to stihnou. Ředitel řekne Michaelovi že by se mu chtěl nějak odvděčit a ten mu řekne že by pro něho něco udělat mohl že by potřeboval přesunout jeho spoluvězně, Hawyera. Ředitel prozradí Michaelovi, že pokud se nepr okáže násilí mezi vězni tak toto rozhodnutí nebývá vyslyšeno, když v tom vstoupí do kanceláře ředitelova sekretářka a sdělí řediteli, že je tu jeho žena a ten ji řekne že za žádnou cenu ji nesmí pustit dovnitř, že to nesmí vidět co staví, že je to překvapení k jejich výročí. Ředitel jde na chodbu za manželkou a řekne ji ať jdou na oběd ale tam ho začne podezřívat a ptá se ho proč se chová tak divně když už chce vstoupit do kanceláře tak v tom vyjde Michael a řekne řediteli že nebude spolupracovat že by ho zabili že je tam ještě Jonson ten se ještě rozmýšlí. Ředitel Michaelovi řekne že tímto jsme spolu skončili a Michael odejde. Vystrašená manželka se podívá na ředitele a řekneme že je hodný že ji tak chrání.

Ale tu už se nacházíme někde na chodbě ve vězení kde zrovna stráž doprovází Lincolna po chvíli dojdou do místnosti kde na něho už čeká Veronica ta mu sdělí že je jeho obhájce. Lincoln ji řekne že by měla zajít do Projektu Spravedlnost že tam vyřizují tresty smrti tak ať jim řekne co ví. Chvíli se baví mezi sebou a po chvíli Veronica odchází na odchodu ji ještě Lincoln poděkuje a ta mu řekne že ať ji poděkuje až ho odsud dostane.
To už se nacházíme na dvoře kde právě Sucre telefonuje. Po chvíli se dostáváme do sprch. Michale jsi de zrovna pro ručník když v tom k němu přistoupí Haywire a řekne Michaelovi že je to schéma ten se ho zeptá co to řekl a ten mu to zopakuje Michael mu na to řekne že mluví blbosti a odejde.
To už jsme zase v ředitelově kanceláři kde ředitel sděluje Bellickovi že to nebyl moc dobrý nápad dát mu do cely Haywira a žádá ho aby to ještě promyslel že až půjde do důchodu tak ho navrhne na jeho místo tak ať toho nelituje. My už se ale přesouváme do návštěvní místnosti kde Sucremu před nosem zavřou dveře podívá se a místo jeho přítelkyně je tu jen jeho bratranec. Ten mu sdělí že jeho přítelkyně je s ním že chce jistotu. Sucre je velmi naštvaný a začne na něho řvát. Mezitím jsem ve skladu kde si přišel Michael pro nějakou kyselinu když ji najde zabalí si ji do ručníku, když v tom přijde Ballick řekne strážnému co tam je ať se jde projít a jde k Michaelovi. Zeptá se ho co tu dělá a ten mu na to odpoví že tu má nějakou práci pro V.P. Ballick prohlídne jestli něco nemá a když nic nenajde tak se ho zeptá co dělá noha a šlápne mu na ní Michael zatne zuby protože to bolí jako čert. Bellick řekne Michaelovi že ať už nikdy ho neobchází přes šéfa. Michael se zvedne ze zem 'ec a odkulhá. To už jsme ale zpět v Michaelově cele číslo 40 kde navrhne Michael Haywirovi ať odejde že to byl první. Po chvíli přistoupí Michael k mřížím kde je Ambruzzi, který se ho ptá jak postoupil a Michael mu řekne že nijak ale že už ví co udělá.
Ale tu už se díváme na vězeňský dvůr. Sucre jde k jednomu z telefonů a okamžitě zavolá své přítelkyni a ptá se ji co se děje a ta mu sdělí že ji Hector řekl že ho viděl s jinou Sucre ji na to řekl že je to jasný že to řekl vždyť se ji chce dostat do Hector do kalhotek a řekne ji že za 16 měsíců se dostane ven a vezme si ji a budou mít děti ale to už tam přijde Hector a Maricruz musí zavěsit.
To už se ale nacházíme v kanceláři Projektu Spravedlnosti kde se snaží Veronica přemluvit ředitele nebo kdo to vlastně je aby se podíval ještě na Lincolnův spis že prý našla svědkyni, která by mohla dokázat Lincolnovu nevinu ale ten ji na to řekl že fešačka nebude moc důvěrná u soud a taky ji řekl že nemají dost lidí na to aby všechny spisy procházeli. A tak Veronica poděkuje a odejde. To už vidíme jak ji agent sleduje s auta v tom volá dalšímu agentovi, který zrovna prohledává její byt.
Mezi tím v Michaelově cele hledá Haywire zubní pastu, kterou mu Michael vzal ten ho ujišťuje že se brzy najde. Během té doby Sucre ve své sele leží a přemýšlí a při tom se dívá na fotku Maricruzi. To už jsme ale zpět v Michaelově cele, který spí. Haywire mu trhá pomalu tričko a prohlíží si jeho tetování. Když v tom se Michael vzbudí a odstrčí Haywira ten mu řekne že to tetování je jak bludiště že ho to úplně vtahuje Michael na to ať jde od něho pryč. Haywire jde k mřížím a přemýšlí proč by měl Michael na kůži bludiště….proč? To ale už je ráno a mi se nacházíme na vězeňském dvoře, kde Michael jde k Ambruzzimu a ptá se ho jestli má kontakt do skladu s chemikáliemi. Ambruzzi se ho ptá jestli mu roste v cele plevel Michael se podívá za sebe kde je Haywire a povídá jen jeden.
To už jsme ale před policejní stanicí kde se Veronica schází s jedním policistou, který byl první v bytě Lincolna, který té noci údajně zavraždil bratra prezidentky. Veronica se ho zeptala co viděl a ten ji řekl že viděl jak je Lincoln v koupelně a pere kalhoty, které byly od krve. Jinak ji řekl že jestli bude ještě něco potřebovat ať se obrátí na jejich úřad a odešel. Veronica šla k autu, když k ní zezadu přišel nějaký muž, ten ji sdělil že je Nick Savrinn a že je z projektu Spravedlnost, a sdělí jí, že by ji chtěl pomoc s Lincolnovým případem.

To už jsme ale zase na dvoře kde se nachází Michael a za ním je Haywire, který si něco píše do deníku po chvíli za Michaelem přijde Ambrzzi z chemikálií ukáže Michaelovi dýku a řekne že je i rychlejší způsob jak se zbavit Haywira ale Michael si vezme chemikálii se slovy že je i chytřejší. To už vidíme Michaela jak chemikálii s něčím míchá a po té ji dává do obalů od pasty. To už vidíme Veronicu a Nicka jak se baví o Lincolnovi, po chvíli se vracíme do věznice kde stojí Haywire na dvoře když kolem něho prochází Michael po chvíli je záběr na Haywirův deník a mi vidíme že si kreslí náčrt tetování co má Michael na zádech. V tom ale přijde k Michaelovi Sucre a začne ho prosit ať ho vezme zpět Michael na to že už je pozdě a Sucre ho začne přemlouvat že bu de kopat jak jen to půjde a Michael na to že se musí prvně postarat o Haywira a Sucre Michaela obejme a poděkuje mu.
Krátce po tom se nacházíme v nějaké chatě u jezera a někdo s té chaty hovoří s agenty a říká jim že si mají dát pozor na Michaela.
Tu už ale vidíme jak se vrací Michael do své cely když v tom uvidí Haywira jak si na postel skládá obrázky které nakreslil ale to nejsou ledajaké obrázky je to náčrt Michaelova tetování. Michael neváhá přistoupí k mřížím a začne tlouct hlavou o mříže po chvíli začne volat stráže. Strážní rychle přispěchají otevřou celu a paralyzují Haywira slzným plynem a odvedou ho. Za nedlouho už před Michaelovou celou stojí Sucre když vstoupí do cely okamžitě Michaela obejme a zeptá se ho kdy začnou.
To už je ale Michael na lékařském oddělení kde čeká na doktorku mezi tím ale přistoupí ke mřížím od kanalizace a vylije do ní chemikálii, kterou naplnil do obalu od zubní pasty. Za nedlouho za ním přijde doktorka Michael jak to má ve zvyku s ní začne flirtovat.
To už ale se nacházíme ve výslechové místnosti věznice kde je Lincoln, Veronica a Nick. Který se ptá Lincolna jak to všechno bylo Linc mu to všechno říká od začátku a taky že když přišel do bytu umýval si obličej když v tom si všiml zakrvácených kalhot ale nikdy se jich nedotkl. Nick se ho pak ptal jak se na vražednou zbraň mohli dostat jeho otisky Lincoln chvíli přemýšlel a zanedlouho vyslovil Bo… řekl Nickovi a Veronice že Bo… ho do toho zatáhl a že mu dal na výběr ze dvou zbraní a obou se dotkl tak jedině se na vražednou zbraň mohli dostat jeho otisky.

To už se ale nacházíme v Michaelově cele kde Sucre stojí u mříží a sleduje zrcátkem jestli někdo nejde po chvíli se otočí a dá znamení Michaelovi že je vzduch čistý. Michael přistoupí k umyvadlu za začne jej odšroubovávat. Sucre se přitom začne vyptávat na to proč ta chemikálie nezačala reagovat v obalu na zubní pastu když je tak silná Michaela mu na to řekl že se musí s pojit s jinou aby začala reagovat a pak se ho začal ještě vyptávat pročpak se tak zajímá o ošetřovnu Michael mu na to odpověděl že je nejblíže zdi a taky je to neméně hlídaná budova. Tu ho Michael poprosil aby udělala trochu hluku Sucre začal zpívat Michael se na něho podíval a zeptal se ho jestli to lépe neumí a ten mu na to řekl ať mu důvěřuje a pokračoval ve zpěvu ale v tom začali všichni v ězni řvát a Michael s úsměvem na tváři začal prokopávat díru ve zdi až se mu to podařilo. Když v tom přišel k celám Ballick a nakázal vězňům aby bylo ticho. Zanedlouho Surce zkontroloval zrcátkem jestli nikdo nejde a když bylo čisto dal Michaelovi znamení. Michael se protáhl dírou ve zdi a prohlédl si co je za ní.
Mimo věznici se schází Veronica a její snoubenec, aby si popovídali při romantickém obědu o jejich budoucnosti. Snoubenec Veronice nabízí sňatek, ale ta váhá, jelikož má teď mnoho práce a chce si nechat čas na rozmyšlenou. To snoubenec nechápe a říká, že pokud si to chce Veronica rozmyslet, on to ruší a odchází z jejího života. Tak se také stává a on odchází od stolu. Veronica zůstává sama.
To už jsme ale v bytě jednoho z agentů chvíli sedí s rodnou u večeře kdy v tom někdo zazvoní jde ke dveřím a tam je druhý agent, který mu sdělí že je problém vyřešen že zítra bude Michael Scofield přeložen do jiné věznice…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama