1x05 - English, Fitz Or Percy

2. února 2008 v 16:59 | zu |  1 Season
gh
Michael nenápadně svolává Lincolna, Sucreho a Abruzziho na krátkou poradu ohledně úniku. English, Fitz nebo Percy? Abruzziho však více zajímá, co dělá na schůzce agresivní Lincoln a nesouhlasí, že by měl s ním utéci. Ale to, že jsou Michael s Lincolnem sourozenci, je dostatečný důvod, aby se Abruzzi začal věnovat plánování detailů k útěku.
Mezitím jsou u ředitele Popa agenti tajné služby Hale a Kellerman a vydírají jej, aby přemístil

Michaela Scofielda do jiného nápravného zařízení. Kellerman řediteli vyhrožuje prozrazením jeho minulosti. Každý má svoji minulost, o kterém se nesmí okolí dozvědět. Ředitel Pope měl kdysi syna, s jehož matkou se rozešel a ta nechtěla, aby se s jejich synem stýkal. Ze syna se stal kriminálník a feťák, v 18-ti letech ale umírá při autonehodě. Ředitelova manželka tuto skutečnost nikdy nevěděla a ani se dozvědět neměla, proto ředitel Pope navštěvuje Michaela v cele, aby mu oznámil,že ho přesunou příští den do jiného nápravného zařízení. Michael mu sice objasňuje hlavní důvod, proč chce zůstat ve Fox River, a to že za tři týdny má být jeho bratr Lincoln Burrows popraven, ale bohužel, ředitel má v tomto případě malou pravomoc.

Celá věznice už ví o sourozeneckém vztahu Michaela a Lincolna (i doktorka Sára), stejně jako o Michaelově přeřazení. Lincoln s Abruzzim jsou nervózní, proto je Michael musí uklidnit, aby nadále pokračovali v připraveném plánu a následně vyzvídá u Westmorelanda způsoby, jak by mohl donutit vězeňskou správu ho nechat ve Fox River. Z velkého výčtu různých oficiálních kliček si Michael vybírá písemný návrh odvolání k soudnímu přezkoumání o přesunu, ve kterém upozorňuje na zdravotní nezpůsobilost k převozu. Veškeré výtky vězňů musí prozkoumat soud, doba soudního řízení je přibližně jeden až dva měsíce. Michael stále pracuje v ředitelově pracovně na Taj-Mahalu pro Popovu manželku, ředitel Pope ho zde nechává samotného a odchází domů, kde na něj překvapivě čekají Hale s Kellermanem. Agenti opětovně na ředitele zatlačí a Michaelo odvolání se záhadně ztrácí (čti skartuje).

Nick s Veronikou zkoumají videonahrávku z garáže, kde se odehrála vražda bratra víceprezidentky a přichází na několik nesrovnalostí. Rozhodnou se jít za expertem na videotechniku, který zjišťuje, že pistole v garážové místnosti nevystřelila zvuk a tím pádem byl i s obrazem výstřelu do natočeného videa přidaný. Expert ale odmítá svědčit nad kopií, chtěl by nejprve prozkoumat originál. Proto se Nick a Veronika vydávají do skladu důkazních materiálů. Zde však zjišťují, že právě místnost s originálními důkazy k jejich "případu" byla den před jejich příchodem vyplavena. Když se Veronika vrací večer domů, najde otevřené dveře - očividně měla doma návštěvu. Byt vypadá nedotčen, ale jedna věc chybí, kopie kazety s natočenou vraždou. Protože jediný, kdo mohl přesně vědět, kde kazeta byla, byl Nick, začíná být vůči němu podezřívavá.

Abruzzi získává odlitek klíče, kterým odemyká zadní dveře od Popovy pracovny, z níž uniká Michael. Ten se přes celu a odmontované umyvadlo dostává na střechu. Jeho zmizení vyvolá ve věznici poplach, hlídači ho nenašli ani v ředitelově pracovně aproto kapitán Bellick volá ředitele a policii. Michael mezitím ze střechy sleduje, po které ulici (English, Fitz nebo Percy) a za jaký čas přijedou policejní auta (Fitz zůstává nejdéle prázdná). Po příjezdu ředitele najdou Michaela v kanceláři (přeci byl celou dobu pod stolem a stavěl Taj-Mahal), bohužel mu ředitel Pope oznamuje, že přese všechnu snahu bude další den přeložen.

Michael je odváděn z věznice, když ředitel Pope u východu zasáhne a "vzpomene" si na odvolání k soudnímu přezkoumání. Michael zůstává ve Fox River, zatímco Pope doma manželce oznamuje svoje tajemství.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama