1x06 - Riots, Drills and the Devil

2. února 2008 v 17:01 | jk |  1 Season
gh
Jakmile si zopakujeme, co se dělo v předešlých dílech, ocitáme se v lunaparku, kde agenti Hale a Kellerman dělají svoji oblíbenou činnost, vydírají svého očividně starého známého, jistého Diamonda. Ten nátlaku podléhá a co nejdříve volá do Fox River vězni Turkovi, objednává Lincolnovu likvidaci. Nick pronásleduje Veronicu, v práci i doma. Když je pořád ignorovaný, tak jde s nejčerstvější

stopou rovnou za Lincolnem, Veronica jej až zde poslouchá. Oběma oznamuje, že stopoval telefonát svědka, který v noc Steadmanovy vraždy volal na polici, že viděl Lincolna utíkat z místa vraždy se zakrvácenými kalhotami. Bylo to z Washingtonu DC. Veronica opětovně začíná Nickovi věřit a vyráží společně směr DC.

Michael je nakonec zpátky ve věznici a za umyvadlem přeměřuje prostory, na poslední chvíli se vrací do postele a promýšlí se Sucrem plán, jak získat více času na probourání zdi. Nesměly by chodit stráže, to nastane pouze v případě, že nebudou vycházky. Jak rozzuřit vězně natolik, aby vyděsili dozorce tak, že by zakázali na celý den vycházky?
T-Bag se vrací z ošetřovny, od spoluvězňů dostává "dárek", nováčka Setha, kterého hned naučí na kapsičku :) Seth velmi brzy zjišťuje, že s T-Bagem bude mít život hodně otrocký. Současně se na dvoře potkává doktorka Sára s Michaelem a ptá se ho na bratra. Když se přesvědčí, že ji Michael nechce použít k vlivu na jejího otce - guvernéra, přislibuje mu možnost setkávání s bratrem u ní v ordinaci na pravidelných prohlídkách. Michael získává tichou poštou z kuchyně šlehač na vajíčka, propašuje ho do cely a jde prozkoumat prostory za umyvadlem, jestli by se mu nepovedlo zastavit klimatizaci. Úkol splněn.

Za chvíli začnou vězni vybuřovat, protože v jejich bloku A je největší horko. Postupně začínají nepokoje, které s chutí rozbouřil T-Bag. Dozorci se stahují, Bellick je ve svém. Na T-Baga prozradil jeho rodokmen: nejspíše je synem otce násilníka a sestry-matky, která která dle Bellickova tvrzení trpěla mongoloismem. Samozřejmě se T-Bagovi se takovéto urážky, i kdyby pravdivé, nelíbí, takže rozjede pořádný mejdan po celém křídle A (díky lehčí agresi a klíčům, které prchající dozorci zanechali napospas vězňům).

Lincoln se Sucrem se pouští do další části únikové cesty za umyvadlem. Michael si obkreslil z tetování na těle tvář ďábla, je to plánek, jak prorazit zeď vedoucí k tunelu pod dvorem díky matematice a Hookově zákoně pružnosti. Pomocí několika vývrtů do zdi oslabí nosnost celé stěny, která jde poté jednodušeji prorazit (snad i bez poškození plynových trubek za ní). Samozřejmě se Sucremu nelíbí, že by měl vrtat do obrazu ďábla, ale pár narážek na možnost vidět se s Maricruz a božskou ochranu... jo, jde se vrtat.

Mezitím je doktorka na ošetřovně v nebezpečí, protože ošetřovaní vězni zjistili oslabení věznice, napadli strážného a jdou po ní. Lincoln chrání nového dozorce před T-Bagem a jeho kamarády. Bohužel je přesila velká, Lincoln zůstává ležet na chodbě a nový dozorce Bob se stává T-Bagovou hračkou. Při jejich hrátkách se dostanou až do Michaelovy cely a T-Bag objevuje díru za umyvadlem. V prozrazení skvělého objevu mu zabrání Abruzzi, ale nyní přichází problém s doposud žijícím dozorcem a T-Bagem toužícím po vraždění.

Doktorka se brání dorážení vězňů do ordinace, kde se zamkla, používá injekce a střepy, ale dlouho svoji pozici neudrží. Guvernér - její otec - sice neví, že je v ohrožení, přesto vyhrožuje řediteli věznice Popeovi, nic se jí nesmí stát. Michael se přes kamery doví, že je jeho doktorka v nebezpečí, tak míří za umyvadlo, aby se pokusil ji zachránit. V tu samou dobu následuje Lincoln do útrob věznice vězně najaté na jeho vraždu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama