1x07 - Riots, Drills and the Devil II

2. února 2008 v 17:03 | u |  1 Season
gh
Ocitáme se s Michaelem na střeše, odkud pozoruje doktorku Sáru, jak se krčí ve své ordinaci. Nad Fox River přelétává vrtulník a přijíždí po zuby ozbrojená armáda. Vězni začínají vyjednávat s dozorci. Chtějí zapnout klimatizaci a vodu. Drží rukojmí. Dozorce Boba a doktorku Sáru. Ředitel Pope celou dobu postupuje podle protokolu, nyní ale ví, že se musí dostat k doktorce. Samozřejmě Bellick dělá problémy. Mezitím je Lincoln napaden snad kdesi ve strojovně svým

zabijákem.
Veronica s Nickem v letadle do DC probírají možný důvod vraždy Terrence Steadmana. Před Steadmanovou vraždou EcoField představil na konferenci prototyp elektromotoru, díky kterému by všichni, co vydělávají na ropě přišli o zisky. Ropné společnosti, zákazníci, dodavatelé... nebo snad vláda USA, která je postavená na ropné ekonomice (ještěže se PB neodehrává třeba v Saúské Arábii, to by bylo jasný hnedka ;)).

Sára je v čím dál větším ohrožení, Michael šplhá po trubkách a guvernér přijíždí do Fox River. T-Bag dělá svoji oblíbenou činnost, deprimuje chyceného dozorce kecy o jeho rodině. Protože Sucre následoval Michaela do světa za umyvadlem, na Bobovu záchranu přispěchal Abruzzi. T-Bag si velmi rychle zvyká na myšlenku, že uprchne v Michaelově partě. Všechny to samozřejmě těší. Zároveň vězni na ošetřovně přišli na další možnost dostat se k doktorce, vydýmit ji. Naštěstí v tom momentě přichází Michael, díky dýmu jej ani nikdo jiný krom Sáry neviděl. Vězni je však slyší postupovat nad sebou a pronásledují je.
Problémy ve vězení se dostaly do televizních zpráv, sledují je jak Nick s Veronicou, tak LJ, Lincolnův syn. LJ se dostává do hádky s matkou a jejím přítelem, protože LJe zajímá, co se ve věznici děje a jestli je jeho otec v pořádku. Lincoln mezitím bojuje s Turkem, který jej má zabít. Ale Lincolnovi se jej povedlo zneškodnit, avšak před jeho posledním výdechem bohužel nezjistil, kdo jej chce zabít.

Sára se vyptává, jak se k ní Michael dostal, ten vymýšlí báchorku na téma čištění plísní v rámci VP ve stropech křídla A. Jak postupují dále, vězni je zespodu pronásledují. Při slézání nastává romantická chvilka, Michael a Sára, z očí do očí. Samozřejmě jsou vyrušeni, trochu bitky s agresivními vězni.

Průběžně: ředitel Pope dostává vynadáno za "nicnedělání" při záchranné akci guvernérovy dcery doktorky Sáry; kapitán Bellick provozuje na guvernérovi prdelolezectví; Abruzzi pomáhá Sucremu vyvrtávat díry do satanova obrazu na zdi; T-Bag se vyžívá v psychické likvidaci dozorce Boba; Sucre už bourá zeď a zjišťuje, že Hookův zákon pružnosti a Michaelovy výpočty, vše bylo správně. Michael Sáru doprovodil ke dveřím, a zachránil se před odstřelovači.

Veronica s Nickem se setkávají s kontaktem, který jim předává vystopované číslo. Je to telefonní budka na křižovatce 11-té a Consitution avenue. Poblíž budky sídlila původně regionální centrála Steadmanovy firmy EcoField. V momentě tohoto zjištění zvoní v budce telefon a jak Veronice, tak Nickovi vyhrožují smrtí. Lépe řečeno jim je slíbena.

Lincoln se setkává s Michaelem, zároveň zjišťuje, že se do party přidal i T-Bag. Kapitán Bellick je ředitelem sepsut za svoji neloajálnost. Guvernér vyčítá dceři, že proti jeho protestům byla doktorkou v nápravném zařízení a posílá na vězně útočnou jednotku. Banda našich utíkajících se sejde a propustí drženého dozorce Boba. T-Bag spojil příjemné s užitečným, Boba se přes protesty spoluvězňů zbavil navždy.

Doktorka Sára zjišťuje, že jí Michael lhal s prácemi pro VP, odstraňování plísní ve stropech křídla A.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama