1x09 - Tweener

2. února 2008 v 17:08 | uiz |  1 Season
gh
Michael je ve sprše a sprchuje, vyruší jej ale hlas, který volá "pomoz mi..." Zvuk vydává Cherry, spolubydlící T-Baga. "Prosím". Do sprch ale vejde T-Bag a celou možnou konzervaci přeruší. Omlouvá se Michaelovi za "jeho" chlapce. Michael nenásilně T-Bagovi radí, aby kluka nechal, ale ten si říct nedá, vyhrožuje, že pokud něco udělá, vyslepičí vše o jejich plánu. Nakonec Michael usoudí, že se do jejich věcí míchat nebude. Při odchodu ze sprch se Cherry pokusí ještě jednou kontaktovat Michaela, ale Michael dělá, že ho neslyší.


Mezitím se v Popeově kanceláři snaží Lincoln přesvědčit ředitele, aby něco podnikl na ochranu L.J-e. Pope se vymlouvá na zákony. Linc navrhne, aby ho ředitel pustil a on se pokusí svého syna najít. To mu však neprojde.
V.P. se zatím snaží dál prokopat skrze podlahu. Ale jak se budou zbavovat úlomků? Michael má na vše plán. Jednotlivé kousíčky (ale opravdu malé) betonu budou vyhazovat různě po areálu věznice... a tak také všichni činí. Do věznice přijedou noví kriminálníci a T-bag už je celej natěšenej...

Při přechodu do cel Michael a všichni ostatní uvidí Cherryho, jak má kolem krku obvázané prostěradlo a hodlá skočit dolů a oběsit se. Bohužel, nikdo tomu nedokáže zabránit a Cherry skočí a oběsí se...

Ve vězeňském kostele jsou Michael a Linc a Michael si vyčítá Cherryho smrt. Linc Michaela přesvědčuje, že to nebyla jeho chyba. Pak mu řekne, aby udělal vše pro to, aby ho dostal z vězení pryč, kvůli jeho synovi.
Ocitáme se venku, z věznice. Ve městě na krátkou chvíli zahlédneme L.J-e, jak špinavý, bez bot a unavený pospává kdesi u domu na chodníku. Ze spánku jej vyruší policejní siréna. V chatě, kde jsou prozatím ukryti Veronica a Nick. Veronica hledá nějakou kávu, ale nalezne zbraň. Nick jí vysvětlí, že to je zbraň po jeho otci, který se zde kdysi taky schovával a že jsou nepoužívané tak 5 let. Veronica mu však stále něco nevěří a tak se spolu pustí do menší hádky.
Zpět ve vězení. Nový vězeň, Tweener, se pokouší ve svém novém domově s někým spřátelit. Zkouší to na C-Nota, ale ten jej ignoruje. Ale T-Bag už si nového odvážného kluka všiml a zamýšlí s ním plány...
Ambruzzi se věnuje práci pro útěk, háže malé kousky betonu do kanálu. Z práce jej vyruší kapitán Bellick a stěžuje si mu, že nedostal zaplaceno. John se Bellickovi omluví a slíbí, že v nejbližší době dá vše do pořádku. Hned nato si to Ambruzzi míří k telefonům a volá ke svým kamarádíčkům, kdeže nastal problém. Ale společníci s ním, jak vidno, nechtějí mluvit.
Nacházíme se ve skrýši, kam se ukryli Nick a Veronica. Ta se omlouvá za to, co se mezi nimi před chvílí stalo. Také mu sdělí, že se zde nemůže skrývat věčně a že za nějakou dobu budou muset vyjít ven, aby mohli pokračovat v případu. Nick jí dává návrh, kam by měli jít jako první - přímo za víceprezidentkou spojených států - Leslie Steadman - žena zemřelého viceprezidenta.
Mezitím Michael a spol. pokračují v kopání jámy, ovšem Lincoln pracuje příliš hlučně, protože je zapálen do práce. Najednou příjde bachař, a všechny vyžene ven. Vězni v čele s Michaelem musí poslechnout, a opouští skladiště. Muklové jsou celí nervózní, proč je bachař vyhnal ven, ale nakonec se ukáže, že celé nervování bylo zbytečné, poněvadž si tam bachař přivedl jen slečnu sekretářku pro své sexuální choutky. Naštěstí však vykopanou jámu neobjeví a muklové mohou směle pokračovat dále. Michael ale potřebuje mít jistotu, že jámu schovanou pouze pod kobercem a stolem nikdo nenalezne, a tak dají společně nad jámu vývěsní tabuli, v čele s Bellickem :-).
Nyní se nacházíme s Ambruzzim ve vestibulu věznice, kde si povídají vězni spolu s návštěvami. Jeho společník mu ohlásil, že jeho firma, C-Corp, právě zkrachovala na všech místech svého působení, a že za vše může člověk jménem Philly Falzone, který všechny účty zlikvidoval. Jediné peníze, které nyní Ambruzzi má, jsou 30 000 dolarů na účtě jeho ženy, těch se ale John nehodlá ani dotknout. John tedy odchází, ale při cestě zpět potká svého mafiánského přítelíčka, jak se jde setkat s tím samým člověkem, se kterým právě jednal Ambruzzi, a to se mu ani trochu nelíbí. A protože s tím není vůbec smířen, že ho vlastní lidi podvádí, jde si to s ním vyřídit ručně, když jsou všichni venku na nádvoří. Nejdřív si s ním zkouší popovídat a rozmluvit mu to, co dělá, ale když to nejde po dobrém, musí to jít po zlém. Ambruzzi na něj vyrukuje s pěstmi, ale okolo je příliš mnoho lidí a ti ho zastaví.

Při přechodu zpět do věznic si to Tweener jako správnej drsňák kráčí do cely a chce navázat kontakt, tak zkouší promluvit na jednoho týpka při přechodu. Ten však nemá žádný důvod mluvit s ním a tak jej jednou ranou do hrudi schodí na zem. Okamžitě k němu přiběhne T-Bag a začně lidi odhánět a pečovat o něj. Michaelovi se to podle jeho pohledu zaručeně nelíbí, ale nemůže nic dělat.
V cele, kde se nachází Lincoln Burrows, přichází bachař a nese mu jídlo. Linc jej však chytí za ruku a žádá jej, aby mu umožnil nějak se zkontaktovat se synem. LJ je mezitím na vycházce městem, a to zcela bos. Ukryje se do rohu budovy, a chce poslat MMS s obrázkem vyfoceného agenta s pistolí Veronice, když v tom má nějaký příchozí hovor. Volá mu otec, Linc, a ptá se LJ-e, jestli je v pořádku. LJ odpoví, že není vůbec v pořádku. Poté následuje emocionální telefon plný citů, kde Linc radí svému synovi, jak vše zvládnout. Najednou se však před LJ-em objeví černé auto s černými tónovanými skly a je jasné, že to jsou agenti. LJ se tedy vydává na zběsilý úprk. Dostane se až na parkoviště, kde je spousta aut, a rozhodne se tam ukrýt. Agent Kellerman se jej snaží najít, ale to se mu nedaří, a tak LJ uniká.
Mezitím se sešli Nick a Veronica s p. Steadmanovou. Svěří se jí, že pracují na případu Lincolna Burrowse a že by chtěli pomoct. P. Steadmanová jim prozradí, že na světě je spousta lidí, kteří by chtěli jejího bratra zabít, a to kvůli penězům.

Ve vězici mají zatím vězni výběh. Tweener se prochází, ale všichni, kdo kolem něj projde, do něj vrazí ramenem. Tweener si jde sednout na lavičku, a už k němu přichází T-Bag, a dává se s ním do řeči. Nakonec ho chytne za koleno, ovšem to se Tweenerovi vůbec nelíbí a odejde a řekne T-Bagovi, že je "přihřátý kámoš". T-Bag mu odpoví, že má prořízlou pusu. Tweener však i nadále dělá drsňáka a vyhrožuje Bagwellovi, že jestli na něj ještě jednou šáhne, zabije ho. To T-Baga rozesměje a rozhodne se jej pronásledovat a psychicky týrat. Při přechodu do cel se to, co dělá, snaží Michael rozmluvit, ale T-Bag si do svých věcí nenechá kecat.
Sára si zatím došla k psychologovi, který vyšetřovat Michaela, protože se dozvěděla, že Michael měl kromě normálních testů i testy psycho, a rozhodla se tuto záhadu vyřešit. Přemluví tedy Michaelova psychologa, aby jí řekl, čím Michael trpí. Ukáže se, že Michael má stav, který se nazívá nízko-latentní inhibice, čili, že vidí každou jednotlivou věc samostatně, např. na lampě stínítko, žárovku, textilie na stínítku, materiál podstavce, samotný podstavec, to vše Michael vnímá jednotlivě, a ne jako normální člověk, jako jednu ucelenou věc. To má za následek, že z člověka postiženým touto "nemocí" se stane buďto blázen, anebo génius. Zkuste hádat, čím tedy Michael je :-). Také to ale znamená to, že cití citový vztah více k lidem ostatním, nežli k sobě, a má tedy větší nutkání pomáhat ostatním. To vysvětluje nutkání pomoci svému bratrovi.
Veronica a Nick mezitím přišli do svého úkrytu, a Nick zjišťuje, že se jej pokoušel zkontaktovat LJ. Veronica mu tedy volá, co se stalo a kde je. Hovor ale odposlouchávají agenti a tak jednak musí LJ urychleně ukončit rozhovor, tak dostali informaci, že Veronica a Nick jsou stále naživu. Veronica ještě stihne LJ-ovi prozradit, kde se nachází a aby tam přijel. Nakonec, když se agenti dozvědí tuto novinku, odjíždí a LJ-e nechávají být.
Ambruzzi mezitím našel způsob, jak se pomstít svému "kolegovi" z branže. Vyšrouboval spořivou žárovku z lampy, a rozbil ji tak, aby ji mohl na jednom konci chytit, a na druhém aby byla dostatečně ostrá. S tímto nástrojem jde John ke svému spolubydlícímu a přiloží mu zbraň na oko, a poté už jen zmáčkne...
LJ si vyzvedá lístky na autobus, a protože nemá boty, "nenápadně" jedny boty ukradne spícímu cestujícímu na lavičce. Prodavač lístků sice všechno vidí, ale nic si z toho nedělá.
Ve věznici si mezitím dělají T-Bag a jeho parta šoufky z Tweenera. Na všechno nečinně dohlíží Michael. Z nic nedělání ho vyruší Sára a sdělí mu, že se mu trošičku hrabala v soukromí a pozeptala se na něj u jeho psychologa, takže nyní už ví, jak se Michael cítí ve vězení.
Autobus, ve kterém by měl být LJ, mezitím přijel na místo určení. Agenti už na zastávce čekají a jali se úkolu prohledat autobus. Jak se však ale nakonec ukáže, tohle všechno byl trik, jak oklamat dotěrné agenty. LJ nechal na záchodě v autobuse pouze mobil, který jej vlastně celou dobu monitoroval, a jel vlastně úplně někam jinam, do "New Glarus". Sice tím přišel o mobil, o kontakty a u fotku agenta se zbraní v ruce, ale zase se vyhnul jistému zatčení či smrti. Na místě, kde již LJ opravdu přijel, na něj čekají Veronica a Nick, a všichni tři jsou prozatím v bezpečí.
Lincoln je však ve své cele velmi nervózní kvůli tomu, co se stalo s LJ-em a přešlapuje z místa na místo. Do jeho cely však náhle bez zaklepání ( :) ) přijdou bachaři a nesou Burrowsovi zprávu od jeho obhájkyně, tedy od Veroniky. Linc dopis netrpělivě otevře a hledá jakkoukoli zprávu o stavu LJ. Nakonec objeví šifrovanou zprávu, kde se píše, že LJ je v pořádku a že jsou všichni v bezpečí. Lincolnovi se uleví.
Vězeňské práce, v jejichž čele je Michael, právě přecházejí na své pracoviště, a T-Bag všem vykládá o tom, jak si našel zase jeden krásný nepoužitý zadek. Michael má však pro T-Baga malé překvapení - olověnou trubku. Tou přetáhne Theodora přes koleno a T-Bag se v bolestech svalí k zemi. T-Bag je naštavý a volá stráže, že jim všechno ohledně Michaelova plánu vyzradí. Michael ale zachová klidnou hlavu a "zpěv" T-Bagovi rozmluví. Ten si nakonec vše rozmyslí a nic neprozradí. Hned nato však do budovy přijde Bellick a vyzve Ambruzziho, aby s ním šel ven. Stoupne si zrovna na místo, kde je právě jáma, kterou kopou, ale vývěsní tabule drží perfektně. Bellick však Ambruzzimu oznámí, že čas jeho splátnosti vypršel. A to se také ihned projeví. Bellick totiž jako správný podlák dal práci na V.P. jiné skupině, kterou vede jeho nyní již bezoký přítelíček z mafiánské rodiny. Tím nastávají Michaelovi a jeho partě velké problémy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama