1x10 - Sleight Of Hand

2. února 2008 v 17:09 | bnh |  1 Season
gh
Abruzzi čeká na Bellicka, který od něho čeká zaplacení úplatků, že může velit V.P. Bellick chce zaplatit hned, ale Abruzzi ty peníze ještě nemá a tak musí s Bellickem smlouvat, aby ještě chvíli se zaplacením počkal. Ten se však nenechá zlomit a chce peníze ještě dnes, jinak může Abruzzi zapomenout na V.P.
Michael sleduje nové pracovníky V.P. a je nervózní, aby neodhalili díru, kterou tam kopou se svojí partou. Zatím naštěstí nic.

 Abruzzi je také nervózní, a tak začne měnit názory - už pro něj není prioritou Fibanacci, ale přežít ve vězení. Všiml si, že už ho ve vězení nemá nikdo rád (chudáček) a nemá už žádný respekt. A aby získal zpátky respekt, musí zabít Fibanacciho. Otázkou je, zda-li to myslí vážně. Jedním z velkých odpůrců tohoto nápadu je i Michael, a tak mu na špek neskočí.
Lincoln a Michael jsou v kapli, kde rozmlouvají o osudu Fibanacciho. Michael svému bratrovi vysvětluje, jak se to má s Fibanaccim a kdo to vlastně byl, že je vlastně něco jako on, že byl ve špatný čas na špatném místě. Přesněji řečeno byl svědkem toho, jak Abruzzi popravuje jednoho ze svých "klientů", a to se mu stalo osudným jak Abruzzimu, který se díky tomu dostal do vězení, tak jemu, protože od té doby jej chtějí všichni mafiáni zabít. A nyní před Michaelem a Lincem stojí závažná otázka - mají nechat zabít nevinného člověka, aby se Linc zachránil?
Agenti Kellerman a Hale jsou na místě, kam je poslala víceprezidentka Reynoldsová. Dozvídají se, že by tam za nimi měl příjít jejich nový kolega, a mají se k němu chovat slušně. Mezi oběma agenty proběhne chvíle nejistoty, zda-li jí radši neměli říct o tom, že jim LJ utekl. Nakonec se ale shodnou na tom, že budou dělat hodné a uvidí, co z nového kolegy vypadne.

Ocitáme se opět ve vězení, kde musí Michael a Sucre řešit docela závažný problém - nová V.P. už bude dnes večer pokládat na zem nový koberec a je zcela jisté, že odhalí díru, kterou tam kopají Michael a jeho banda. Michael začíná tušit, že dochází na nejhorší.
C-Note hodlá podvést Michaela a podniknout útěk na vlastní pěst. Jde za "jednoočkem" a ptá se ho, zda-li by nebylo ještě jedno volné místo. Jednoočko nejdříve poví, že nemá, ale jakmile mu C-Note za to, že mu dá práci, nabídne sto dolarů měsíčně, začne měknout. Poté ještě zvýší cenu na stopadesát, a C-Note souhlasí.
Michael se schází s Abruzzim a prozrazuje mu, že je ochoten vydat Fibanacciho. Abruzzi má kontaktovat Falzoneho, aby si s ním Michael mohl promluvit osobně. Abruzzi nejprve namítá, že Falzone se s lidmi, jako je Michael, nebaví osobně, ovšem Michael se nedá, a tak je Abruzzi nucen domluvit Michaelovi schůzku s Falzonem, a to také činí. Falzone se staví dnes odpoledne.Michael okamžitě poté, co odejde Abruzzi od telefonu, chopí přístroje sám, a vytáčí číslo, které má vytetováno na ruce jako karty. Na druhém konci se ozve nějaká žena. Michael jí oznámí, že volá kvůli Fibanaccimu a žena už ví.
Na ošetřovně u Sáry je Michael, který si nechává obvázat nohu, na které měl kdysi jeden prst. Michael si všímá pugetu na stole, a je zvědavý, od koho jsou. Od Sáry se dozvídá, že jsou od jejího otce, a to k Sářiním dnešním narozeninám. Michael, protože to netušil, a nemá nic, co by Sáře dal, alespoň popřeje Happy Birthday. Poté odchází zpět do cely.
C-Note už je ve V.P., a pod záminkou donešení prken se dostává do boudy, ve které je i díra, kterou C-Note nachází, a hodlá Michaela vydírat.

Nacházíme se na místě, kde se před veřejností schovávají Veronica, Nick, a LJ. Poslední jmenovaný truchlí o samotě venku, a tak za ním zajde starostlivý Nick, aby mu řekl pár povzbudivých slov. A zdá se, že zafungovali.
U dveří Kellermana a Haleho klepe jejich nový kolega, dozvídáme se, že si říká Quinn. Poté je zasvědcuje do svého plánu - a zlomí při tom Kellermanovi prst. Od teď jsou až do odvolání agenti mimo službu, dokavaď se věci nevyřídí.
Veronica se pídí po penězích, které posílá vláda do firmy s názvem Ecofield. Zjišťuje, že ačkoli šlo do firmy téměř půl miliardy dolarů, firma zatím nic nevynalezla ani nepodala žádný patent, takže je zřejmé, že funguje jako zástěrka. Otázkou je, na co.
Michael se schází s Falzonem. zasvědcuje jej, jak zjistil, kde Fibanacci je, a poté ještě chce od Falzoneho peníze na "další život". Jenže Abruzzi má také kartu v rukávu v podobě Veroniky, a tak si to Michael velmi rychle rozmyslí. Nakonec je vydírán on sám, a tak pod nátlakem prozrazuje Fibanacciho adresu.
Kellerman se stavil za víceprezidentkou, aby jí pověděl, jak se věci mají. Zasvědcuje jí do problému, že jakmile najala lidi, které najala, už není cesty zpět, protože tito lidé nemají s ničím a nikým slitování.
Quinn se stavuje za snoubencem Veroniky a namlouvá mu, že je pojišťovací agent a zasvědcuje jej do problému s Veronikou a jejím bytem. Ten je z toho náležitě šokovaný.

Strážník obchází cely a přichází také k Lincolnově cele, ze které vrací Linc bachařovi papír s objednaným jídlem. Objednává si borůvkové lívance.
Veronica sedí u notebooku a na něčem pracuje, když jí příjde zpráva na něco, co vypadá jako ICQ, ale není to ICQ. Píše jí její snoubenec, a strachuje se o ní. Veronica mu odpoví, že je v pořádku, ale neprozrazuje mu, kde se nachází. Poté se dozvídáme, že Quinn jejího snoubence zabil a píše místo něho. Poté pomocí speciálního tajného software vyhledá její pozici na satelitní mapě.
Poté se ocitáme venku, ve městě, a vidíme, jak Fibanacci ukládá své děti do postele, a venku čekají mafiáni, aby ho mohli zabít. Poté vychází ven a míří k domu, ovšem tam už na ně čekají policisté a zatýkají je. Poté také vidíme, jak Fibanacci vychází ven a dozvídáme se, že Michael je poslal na úplně jiné místo. To se také ihned na druhý den dozvídá Abruzzi.
Michael je mezitím na ošetřovně, kde opět dostává dávku inzulínu. Poté zanechává Sáře jako dárek malou růžičku vyrobenou jako origami z papíru.
K Michaelově cele se nezadržitelně blíží Abruzzi, aby si to vyříkal s Michaelem. Nakonec se dozvídáme, že Abruzzi je vlastně štěstím bez sebe, protože Falzone zaplatil už večer a tak mají cestu k V.P. volnou. Také se dozvídáme, že celá ta věc s Veronicou byla od začátku plánovaná a zahraná Michaelem a Abruzzim. Ihned poté se vrhnou do práce ve V.P.
Lincoln vzpomíná na staré dobré časy se svým synem, kdy spolu mohli snídat a kdy mu dělal borůvkové lívance.

Abruzzi má své křeslo zpátky a užívá si to. Michael s Coooperem hrají dámu, jenže za Michaelem příjde C-Note a nevypadá, že by chtěl dělat vtípky. Pošle Coopera pryč a na stůl před Michaela vysype kousek betonu a začne Michaelovi vyhrožovat, aby ho vzal zpět do party, jinak vše prozradí.
Michael a spol. už pracují na díře, a dozvídáme se, že tu nejtěžší část mají za sebou. Michael jim prozrazuje, že do pátku by mělo být hotovo, a každý se tak už těší za svými rodinami. Michael Lincolnovi prozrazuje, že má naplánovanou cestu do Panamy. Poté je přeruší T-Bag, protože přichází bachař. Ten s sebou vede C-Noteho, který se dožaduje přidání do party. Michaelovi nezbývá nic jiného, než souhlasit s přijmutím nového kolegy.
Veronica a Nick se stále pídí po penězích, které šli do Ecofieldu, a přichází na to, že peníze šli do fondu víceprezidentky, aby obstála při kandidatuře na prezidentku. Na konci dílu vidíme, že na kopečku před chatkou už je sleduje Quinn.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama