1x12 - Odd Man Out

2. února 2008 v 17:13 | l |  1 Season
gh
Nacházíme se v tunelu, kde vidíme Michaela, jak si ještě jednou kontroluje věci, které si dal uložit předtím, než šel do vězení. Vezme si odtamtuď oblek, ze kterého si utrhne knoflík a vhodí ho do jedné z šachet, aby zistil jak je hluboká, a potom tam skočí. Dívá sa nahoru na mříže, které vedou ven, za chvíli z obleku vytáhne lano a pytlík, které tam měl schované. Do pytlíku hodí oblek a uváže jej za konec lana a upevní.


Vězni mají vycházku, vidíme jak T-Bag telefonuje a prozradí svému kamarádovi, že možná uteče. Michael a Lincoln spolu klábosí. Michael přišel na to, jak se dostat do ošetřovny, ale bude na to potřebovat trochu víc času. Lincoln se ještě dozvídá, že jeden z nich musí z kola ven, ale bohuže za dveřmi poslouchá C-Note a rozhodne se, že to poví ostatním.

Při kopání díry C-Note všem vyslepičí, že jeden musí jít ven. Abruzzi tajně navrhne, že by to měl být T-Bag. V tom okamžiku T-Bag vstupuje do dveří a podezřívá ostatní, že se na něj spikli. T-Bag začne hovořit, že se trochu pojistil, protože zavolal svéju kamarádovi a řekl mu, že ho možná příští týden navštíví, ale jak ho nebude moc zavolat 5 minut před útěkem a 20 minut po útěku, tak ať zavolá ředitelovi a práskne celý útěk.
Když vězni odcházejí z VP, tak C-Note tajně navrhuje Sucremu, že Michael ho nepotřebuje a že mohou utéct jen oni dva.
Mezitím Veronica, LJ a postřelený Nick přijíždějí s autem do nemocnice. V autě Nick říká, že nemůže jít do nemocnice, že mu musí Veronica vybrat kulku z těla rukou, jinak by doktoři zavolali policisty. Když v nemocnici čeká Veronica s LJ-em na výsledky, tak si Veronicu zavolá doktor. Mezitím si LJ v novinách přečte, že dnes má jeho matka pohřeb a tak nenapadně uteče. V tom okamžiku přichází na pohřeb i další agent, který má sledovat LJ-e.
Michael se nachází u Sáry v ošetřovně, a když je sám a má chvíli čas, tak s koncem koštěte probourá přes mříže otvor a hodí tam origami , které má podobu jestřába. Právě ale přichází Bellick a Michaelovi poví, že mu jeho žena všechno řekla, i o kreditní kartě a začne ji urážet. V tom příde Sára a pošle Bellicka pryč. Sára píchne Michealovi injekci. Michael jí začne vysvetlovat, proč se oženil, ale Sára dělá, že ho neslyší. Když jdou věznizpět do cel, T-Bag začne provokovat Westmorelanda a ptá se ho, proč zrovna on se potřebuje dostat ven, že tam neprežije a ať se radši útěku vzdá, jinak ho zabije. Abruzzi mezitím dostane do cely nějaký lístek. Na dvoře se Abruzzi schází s Lincolnem a říká mu, že T-Bagova pojistka sa jmenuje James Bagwell a žije v Gari. Abruzzi má člověka, který ho zamkne do dodávky,dokud nebude po všem.

O nějaký ten čas později volá Abruzzimu chlapík, který měl zamknout T-Bagovu pojistku do dodávky, dokuď neutečou, jenže pro Abruzziho jsou jen samé špatné zprávy, protože James Bagwell měl zbraň a 4-letého chlapce, kterého si vzal jako živý štít. Oba dva ale neúmyslně zastřelil.
Do vězení mezitím přišla Sucremu milá návštěva, jeho milenka Maricruz ( mimochodem - celkem kočka :) ) Ta mu oznamuje, že s ním čeká dítě - kluka. Jenže Maricrus se snaží přebrat Sucreův kamarád Hector, který ji chce požádat o ruku ( hajzl jeden :( ). Sucre říká, ať si ho nebere a počká na něj, že bude venku dřív, než si myslí.
Nacházíme se na hřbitově, kam přichází LJ. Agent, který ho sleduje, volá Halemu, že bude chlapce sledovat i nadále. LJ chvíli pláče nad hrobem své matky a potom odejde. Tajnému agentovi, který ho sleduje, je vidět na tváři, že s ním alespoň trochu soucítí.
Je večer a Michael je ve svojí cele, kde si chystá věci. Sucremu se to nelíbí a začne se vyptávat, co jde dělat a kam, a že chce jít s ním. Michael mu řekne, že ať radši hlídá, že bude zpět do 10 minut. Sucre souhlasí. Ve své cele je i Abruzzi, který se neustále dívá na nějakou skvrnu, která mu něco připomíná. Z vedlejší cely mu kamarádi hodí lístek, že jsou na zítra připravení odstranit T-Baga.

Mezitím šel Michael do tunelu a skočil do šachty, kde byl už na začátku. Pootočil nějakým kolečkem a na ruku mu kápla kapka vody. On se jen nad tím pousmál a asi má to, co chtěl. Abruzzimu se v cele zdá sen. Když se probudí, tak z té skvrny, která byla na stěně, je obraz Ježiše.
Mezitím přiběhne za Veronicou, která je v nemocnici u Nicka LJ. Ten však netuší, že je za dveřmi poslouchá ten tajný agent.
Když jdou vězni po chodbě, tak za C-Notem přiběhne vězeň a podává mu nějaké pohlednice.
Mezitím příjde za T-Bagem, který čeká ve své cele, ředitel věznice a oznamuje mu, že jeho bratranec James byl včera doma zastřelený a s ním i jeho syn James Junior. Ve své cele je i Abruzzi a má tam kněze, se kterým diskutuje o zjevení. Když mu kněz napoví, aby přijmul Krista do svého srdce a aby se odvrátil od svých dosavadních hříchů. John souhlasí, kně mu dá řetízek s krížkem. Najednou Ježíš zmizí ze stěny a je tam znova jen skvrna.
Sucre příde za C-Notem a řekne mu, že Michael se včera dostal do ošetřovny přes staré kanalizační potrubí, která vedou i pod místností strážných.
Mezitím si Bellick povídá s bachařem, kterému Tweener ukradl pro Michaela hodinky. Bellick zjistí, že prvním majitelem byl Michael. Bellickovi se to nějak nezdá.
VP pracuje venku a stříhají keříky. Michael nenápadně zdrhne a míří si to k nějakému kolu, které s drobnými potížemi uvolní. Do šachty, kde byl předtím Michael, začne téct voda. Michael si to odpočítává na hodinkách. Když je čas na hodinkách 0:00, Michael kolečkem zastaví přítok vody a šachta je úplně plná vody. Ihned poté je bachař odvádí pryč.

Abruzzi je stále v cele, kde si čte z Bible, potom ze spodku bible vytáhne nůž a zastrčí si ho do rukávu.
Michael je ve své cele a chysta se znovu pryč. Sucre se začne vyptávat, kdy přesně utečou a začne se s Michaelem hádat.
Bellick má ve své kanceláři Tweenera a povídá mu, že za okradnutí strážníka může dostat i pár roků navíc. Bellick navrhne Twennerovi dohodu. Dohoda zní takto: Bellick jej nepošle na samotku, ale bude on něj chtít špehovat Michaela a donášet mu. Navíc mu nabízí normální jídlo v podobě šťavnatého haburgeru a hranolků s tatarkou. Tweener okamžitě souhlasí.
Naši vězni stále kopou díru a musí si pospíšit, protože se tudy bude za chvíli vracet Michael. Ten je zpátky v tunelu. Poté se skvlíká do trenek a skáče do šachty, ktorou si předtím naplnil vodou. Plave až nahoru k mřížím a přes ně se dostane do ošetřovny. Chvíli si místnost prohlíží, uvidí přes mříže Sáru a potom utrhne lano, aby se vypustila voda z šachty.

Veronica je stále v nemocnici u Nicka , který je už při vědomí. Najednou jim na telefon volá tajný agent, a že má informace o případu Lincolna, kterého můžou úplně očistit. Nakonec jí řekne, že se sejdou o 20:00 v Highland Cafe na Kennedy Avenue.
T-Baga chytí 2 vězni a unesou ho do prázdné místnosti. Začnou ho tam mlátit. Za chvíli příde Abruzzi a řekne jim, aby vypadli. T-Baga hodí na stůl a odejdou. Abruzzi ihned přiloží nůž na T-Bagův krk. Abruzzi mu navrhne, aby šel od útěku, nebo ho zabije. T-Bag mu přisahá, že od toho půjde. Když mu Abruzzi odpustí a otočí se, T-Bag vytáhne žiletku a podřeže ho. Abruzzi leží ve vlastní krvi, a pomalu ale jistě umírá...
Mezitím se naši hrdinové prokoou skrz díru ale bohužel jde zrovna bachař a tak tam musí Michaela zatím nechat. Musí nějak bachaře zdržet a tak mu dá Lincoln před vchodem pěstí. Michaela mezitím vytáhnou z díry. Michael jim poví radostnou zprávu, že dnes večer mohou utéct, ale Westmoreland Michaelovi náladu hned zkazí, protože Linca po zásahu pěstí odtáhli na samotku a odtamtuď se utíká velmi těžko...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama