1x14 - The Rat

2. února 2008 v 17:16 | ui |  1 Season
gh
T-Bag okamžitě Michaelovi vyhrožuje pidinožíkem, že je musí dostat ven za každou cenu. To už ale z ošetřovny buší koštětem do kanalizace Lincoln snažící se také uniknout. Naneštěstí přichází Sára a tak toho musí alespoň na chvíli nechat. Jenže pak přichází i strážník a chce jej už odvést na celu, všechno se opět začíná hroutit. K tomu i k místu, kde jsou nyní Michael a jeho parta, přichází strážník a hodlá do místnosti nakouknout. Michael musí rychle přemýšlet, ale naštěstí se před policistou schovají tak, že je neuvidí.

Naneštěstí si však všimne tyče, kterou tam opomenul Michael, a volá svého kolegu. Ten naštěstí nepřichází a tak za ním musí zajít, a to je příležitost pro naše hrdiny vzít nohy na ramena a utéci. Linc si myslí, že mu už utekli, ale nemůže nic dělat, protože je spoutaný. Všichni vězni se na poslední chvíli schovají a strážníci začínají něco tušit...
Bellick už se chystá domů a na televizi, jenže se mu nezdá, že P.I. jsou pořád v místnosti, kde opravují, a tak se to ještě mimo pracovní dobu vydá zkontrolovat (jaký to pracovitý kluk :) ). Mezitím se i banda utečenců vrací tunelem do svého pracoviště a vzniká tak napěťová chvíle - jestli dorazí dříve, nežli Bellick. Naštěstí to stihnou, ale ne všichni, Westermond se loudá, a tak ho tam musí na chvíli nechat, nežli pošlou Bellicka pryč. Ten už cloumá zamčenými dveřmi, nakonec se mu je povede otevřít, a ptá se, proč byli dveře zamčené. Hoši mu to nějak "rozumně" vysvětlí a tak Bellick odchází na fotbal. Jenže mu pak dojde, že tam jeden chybí, a tak se vrací, naštěstí už je náš opozdilec na svém místě. Bellickův kolega, který má šichtu, je odvádí do cel. Všichni jsou samozřejmě nasraní, že to nevyšlo...
Do televize mluví ředitel věznice Pope, a z jeho slov je zřejmé, že nechce, aby se poprava konala, ale nemůže proti tomu nic dělat. Přímý přenos v televizi sleduje také Lincolnův syn, LJ.

Michael a Sucre jsou ve své cele, Michael je stále zklamaný z toho, že neuspěl, a tak se ho Sucre snaží alespoň slovně uspokojit a zklidnit, což se mu celkem daří. Dostávají se také k poslední možnosti, kdo může popravu jeho bratra zastavit - Mr. Tancredi. Michael tedy jde za Sárou, na ošetřovně se také setkává s Licnolnem, oba dva po sobě smutně koukají. Jakmile Sára vejde do ošetřovny, Michael na ní hned spustí, že musí vidět svého bratra. Sára mu poví, že to zkusí, jenže strážník je parchant a nesvolí k tomu. Druhou věcí, co Michael Sáře poví, je, jestli by si nemohla kvůli jeho bratrovi promluvit se svým otcem. Sára nejdřív kouká jak puk, pak z ní ale vypadne, že ona je ta poslední, s kým by chtěl její otec mluvit a že na ní určitě nedá. Lincolna odvádí pryč z ošetřovny a Michael jej zřejmě vidí před popravou naposledy...
Veronica a Nick se schází ve městě s jedním velmi dobrým právníkem, který by jim mohl v případu pomoci. Nejdříve se zdráhá pomoci, ale nakonec poleví a dá jim alespoň patnáct minut, aby si mohli promluvit se soudcem, který má případ na starost.
Sucre a Michael si venku povídají, ale vyruší je T-Bag a začne jim opět vyhrožovat. Sucre si zahraje na drsňáka a pytlíka vyhazuje. T-Bag se cítí uražen a odchází trucovat do svého kouta. Samozřejmě, jak to tak bývá, všichni teď chodí za Michaelem a litují jeho i jeho bratra, Michaelovi nezbývá nic jiného než každému poděkovat. Naštěstí má v partě také D.B. Coopera, který Michaelovi prozrazuje, že existuje ještě jedna šance, jak proces oddálit. Musí nějakým způsobem přerušit dodávku elektrického proudu do křesla, a tím proces oddálí o dva týdny, protože se musí vše prošetřit. Michael tak dostává novou naději. Vše však poslouchá zrádce Tweener.
Michael je tak nervní, že musí jít opět do díry, a tak musí Sucre opět pověsit stokrát pověšené prádlo. Michael jde do díry pro něco, čím by mohl zastavit dodávku el. proudu. Nenapadne ho nic jiného, než chytit pořádně velkou myš. Naláká ji na pytlík chipsů a chytne ji.

Mezitím se Bellick a Tweener cpe hranolkama s notnou dávkou tatarky a hamburgerem, a vyzpovídá u toho Tweenera. Ten nejdříve nechce nic prozradit, ale Bellick si s ním nechce hrát a tak mu sebere všechno jídlo a ještě za něj chce zaplatit. Tweener je šokován a tak radši všechno vyžvaní. Hamburger už ale od Bellicka nedostane.
Bellick jde ihned zkontrolovat to, co mu Eminem navykládal. Samozřejmě, elektřina již nefunguje. Nikdo netuší, jak je to možné, jenže Bellick ví své. Jdou tedy dolů, kde je rozvodna, a naleznou tam krysu, která je vhozená do el. rozvodny tak, aby si mysleli, že tam vlezla sama. Bellickovi kolegové to chtějí vše prošetřit, jenže Bellick se svině sviňácká a domluví se s nimi, že to viděli jenom oni tři a když to nikomu neřeknou, nemusí se nic prošetřovat a poprava se může konat již dnes.
Pro Lincolna už si přišla delegace. Nejdříve jej však musí oholit do hola a Lincoln si musí dát plínky, kvůli posmrtnému vyměšování. To není nikomu příjemné, ale co se dá dělat, na popravu se nechodí každý den, a tak se nechává oholit a nasazuje si slušivé plínky.
Veronica a Nick jsou mezitím u soudce a přednášejí mu nové důkazy. Jenže ty nemají žádným způsobem doložené a tak s tím soudce nemůže nic dělat.

Bellick přichází Michaelovi oznámit, že jeho bratr bude předvolán na popravu za šest hodin, a to je něco, co Michael (opět) neplánoval, a je tedy právem překvapen. Bellick si tuto chvíli vítěztví náležitě užívá a nechává ji Michaelovi jak se říká "sežrat".
Michael a Linc se tedy zřejmě naposledy setkávají v místosti posledního setkání (jak jinak ji nazvat? :) ). Mají šanci si naposledy popovídat, a tak mluví o blbostech, jako třeba o účesu, nebo o koláčích, ale také o vážnějších věcech, jako třeba proč se nepovedl útěk. Do místnosti poté ještě vchází Veronica a oznamuje mu, že selhala i poslední šance, jak oddálit nebo zrušit popravu. Oznamuje také Michaelovi, že se za nimi stavili Sára a že jim slíbila pomoc svého otce, ale neručí za výsledek. Lincovi ještě poví, že nemohla bohužel přivést LJ-e, ale že mu může zavolat, a to také činí. Jsme svědky velmi smutného rozhovoru mezi otcem chvíli před popravou a synem, který nemůže být poslední chvíle se svým otcem.
Sára se pokouší promluvit si se svým otcem, ten jí slíbí, že se na případ podívá, ale že za nic neručí.
Linc si během svých posledních chvil života uvědomuje, že bude zařazen na list společně s lidmi, kteří byli v Americe popraveni před ním. Jednalo se o šest skutečných vrahů, kteří si tuto smrt zasloužili, a on tam bude nyní mezi nimi. To jej naštve natolik, že se začne strašně vztekat a začně kolem sebe všechno ničit a rozbíjet. Přiběhnou však strážníci a uklidní jej. Poté jej odvádí na popravu... Na poslední chvíli však přiběhne jeden strážník s telefonem, a že volá guvernér. Chvíle napětí........ a bohužel nic, poprava se koná... Poté vidíme, že u guvernéra byla samotná víceprezidentka a děkuje guvernérovi za službu státu.
Lincolna odvádí ke křeslu, poslední rozloučení s příbuznými a s přáteli...a.... konec dílu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama