1x19 - The Key

2. února 2008 v 17:20 | io |  1 Season
gh
Lincoln se pomalu probírá z nehody, kterou prožil. Leží vedle auta. Přichází k němu Kellerman, a začne jej dusit. Naštěstí jej od činu vyruší další člověk, a praští Kellermana tak, až spadne. Poté odvleče Lincolna na vrakoviště.
Ze samotky ze vrací také Sucre, a hned je vítán svým bratránkem a celou partou. Poté jim všem Michael slavnostně oznámí, že má to, co potřeboval, a že už jim zbývá pouze jediná věc, co musí udělat

 - získat klíče od ošetřovny, což nebude nic jednoduchého, protože klíče má pouze personál ošetřovny. Z rozhovoru je však vyruší Westermond, který v davu lidí, kteří zrovna přijeli odpykat si trest do věznice Fox River, uvidí Johna Abruzziho - ano, John Abruzzi je zpět! A nejméně šťastný je z toho T-Bag.

Abruzzi se modlí u jídelního stolu, přijde za ním Michael. Abruzzi je překvapený z toho, že tam ještě Michael je, a zároveň šťastný, že to neudělali bez něj. Michaelovi se dušuje, že nyní vidí jeho nové já, které by mělo být volné. Z Abruzziho přítomnosti je T-Bag značně nervózní, a tak si nechává objednat břitvu.
C-Note a Westermond se baví o životě a hlavně o Westermondově dceři, které prý nezbývají více než dva týdny života a proto se s ní musí Westermond sejít. Z přátelského pohovoru je vyruší T-Bag s tím, že mají docela velký problém - chtějí celu prodat jakémusi Mojovi a k tomu opravit i WC, které je pro únik životně důležité. Za celu prý Mojo nabídl bachařům 200 dolarů, C-Note je naštěstí v balíku a tak může kamarády uklidnit. Gearymu nabídne 2x více, než Mojo, a donutí tím pádem Gearyho popřemýšlet nad novou nabídkou.
Ředitel Pope se z úst Bellicka dozvídá následky havárie, která se stala Lincolnovi, který zmizel. Pope to chce všechno ohlásit policii a úřadům, ale tím riskuje, že si poškodí svoji 40-ti letou pověst, a tak se nechá od Bellicka přemluvit, že Lincolna chytí sami.
Neznámý muž zajíždí do skrytého místa na autovrakovišti a Lincolna, který je zatím v bezvědomí, vytahuje z auta.
Nick začíná pochybovat o práci, kterou dělá s Veronikou, ta jej však rychle vrátí zpátky do reality tím, že mu dá další papíry na prohledávání.

Michael si omakává kliku na ošetřovně.
Bellick je na místě činu a získává podrobnosti ohledně havárie, také říká šerifovi, aby zatím nic neuveřejňovali. Uvidí Kellermana, a tak se ho jde zeptat na pár otázek, ten má však na spěch a okamžitě mizí z místa činu. Poté si v autě zapíná vysílačku a poslouchá, co si říká policie do vysílaček. Poté odjíždí.
Michael je na ošetřovně a nechává si ošetřit ránu, ovšem hlavní důvod, proč je dnes na ošetřovně je ten, aby získal klíče od dveří do ošetřovny. Jakmile se k němu Sára přiblíží, políbí ji pod záminkou sebrání klíče, který má v kapse, ale v zápalu se mu to nepodaří. Poté Sáru požádá o laskavost, chvíli to vypadá, že se jí zeptá přímo na klíče, ale poté z něho vypadne, jestli by na něj nepočkala, až odejde z vězení, protože tam nebude napořád. Sára mu ale řekne, že zatím je tady a dokuď tu bude, nesmí spolu nic mít. Poté Sára odejde. Vypadá to, že to bude složitější, než si Michael myslel.
Tweener přichází do své cely, kde na něj již čeká Avocado. Tweener jej tak osloví, ale Avocado si od něj vyžádá, aby ho oslovoval jeho pravým jménem - Bolz-Johnson. Tweener mu navrhne, že jeho kamarád venku mu bude každý měsíc posílat 100 dolarů na účet, ale to s Avocadem nehne, protože chce od mladíka jen to jedno.

Tweener si to po aktu sedí venku u zdi. Přijde za ním Michael a chce po něm, aby mu pro něj zase něco ukradl, ale tentokráte chce Tweener od Michaela něco za oplátku - zabít Avocada. To je ale něco, co mu Michael nemůže splnit. Tak mu alespoň Tweener řekne svůj příběh, jak se dostal do vězení.
Lincoln se probouzí a vidí člověka, který ho odvedl pryč - je to jeho otec! Ten mu poté vysvětluje, že vše, co se Lincolnovi stalo, bylo kvůli jeho otci a proto, že šli po něm a po věcech, které ví. Lincoln mu poprávu vyčítá, proč jim to neřekl nebo se s nima nesnažil kontaktovat, otec odpoví, že se snažil každý den, ale nešlo to.
Michael volá Mice, a chce po ní, aby mu pomohla. Ta jeho nabídku odmítne.
Veronika a Nick přišli na to, kam mířili všechny hovory z telefonu, který našli po mrtvém agentovi. Mířili do místa zvaného Blackfoot v Montaně, do místa s pár obyvateli.
Terrence volá víceprezidentce a poví jí, že její reference klesají od té doby, co se soustředí na kauzu Lincolna Burrowse. Poté se jí zeptá, že když nezabili jeho, proč nezabili jí. Poté telefon položí, a vyndá si také umělé zuby.
Michael čeká na doktorku Sáru, když jde z práce. Ta po něm "nenápadně" kouká. Za Michaelem přijde Sucre, a zeptá se Michaela, jak pokročil s klíčema, Michael odpoví, že zatím nijak.
Víceprezidentka Reynoldsová a agent Kellerman spolu vedou debatu o společnosti, kterou si najali. Kellerman ji v podstatě neschvaluje, ovšem víceprezidentka má jiný názor.

T-Bag se holí, ale přijde za ním Abruzzi. T-Bag se obává, že mu chce oplatit, co mu udělal on, jenže Abruzzi si s ním chce jen podat ruku na znamení příměří. T-Bag chvíli váhá, ale poté mu ruku podá.
Ředitel Pope vysvětluje Bellickovi, že má maximálně dvě hodiny na to, aby Burrowse chytil, jinak vše oznámí úřadům a místní policii. Od spěchu vyruší Bellicka Tweener, který si s ním chce promluvit ohledně Avocada, ale Bellick má v součastné době mnohem důležitější věci na řešení.
Tweener je tedy na cele s Avocadem, ten si žádá další zážitek. Tweener se ho zeptá, jestli by nemohli být projednou nahoře, Avocado souhlasí a začne horní postel upravovat. Mezitím si Tweener vytáhne břitvu a Avocadovi uřízne jeho nádobíčko. Ten řve jak tur, až to vyplaší vrány na střeše.
Když chce Sára nastoupit do auta a jet domů, vyruší ji Nika, Michaelova manželka. Sáře řekne, že si myslí, že je Michael ve velkých problémech a že si s ní chce o tom všem promluvit. Zajdou si tedy do blízké kavárny, kde řekne Nika Sáře svůj živnotní příběh, který Sáru "strašně" zajímá, ale obě se shodnou na tom, že Michael je skvělý člověk. Poté se Nika zvedne, ale "omylem" schodí Sářinu kabelku, kterou jí poté podá, a zmizí.
Lincoln se mezitím hádá se svým otcem, protože kvůli němu zemřela matka jeho dětí i jejich adoptivní otec, a kvůli němu je nyní LJ stíhán. Aldo, jak se Lincolnův otec jmenuje, mu řekne, že o tom všem ví, ale že je ještě šance, jak dát věci do pořádku. Proto je prý také tady. Poté pracovník vrakoviště spatří jejich auto a běží zavolat policii.
T-Bag si to s nabroušenou břitvou míří k Abruzzimu, aby dokončil to, co se mu napoprvé nepovedlo, ale zastaví ho C-Note a vše mu rozmluví.
Sára je před ošetřovnou, a hrabe se v kabelce. Spatří jí ošetřovatel a zeptá se, co hledá. Sára odpoví, že nemůže najít klíče. Ošetřovatel jí pustí dovnitř.

Za Michaelem si přišla podívat Mika, a dává mu nenápadně klíče, které ukradla z kabelky Sáry, když si povídali v kavárně. Michael je z toho mile překvapen. Na konci náštěvy mu ještě Mika řekne, ať se drží Sáry, protože ta se o něj prý postará.
Bellick je už celý nervózní, když tu mu přijde na vysílačce hlášení, že nějaký člověk viděl auto, které ujelo s Burrowsem, a tak se tam všichni vydají, včetně Kellermana, který hovor odposlouchává.
Lincoln a Aldo už se chystají vyrazit pryč, Lincoln ale uvidí přijíždět Kellermana, a tak zavelí k tomu, aby se vydali schovat. Plíží se mezi vraky aut, a k tomu ještě přijíždí Bellick se svým komandem. Jako první ho však chytí Kellerman, Linc vyzve svého otce, aby okamžitě zmizel. Ten však na všechno kouká jak čerstvě vyoraná myš. Lincoln uvidí Bellicka, a tak na něj zavolá, aby si ho všiml, načež musí Kellerman zmizet. Bellick Lincolna spacifikuje, až poté Aldo odchází.
Michael už pracuje na tvorbě kopie klíče od ošetřovny, když ho vyruší Sucre. Poví mu, co se právě stalo s Avocadem, který je právě na ošetřovně, a čeká, až vyleze, aby mohl Tweenera zabít, proto také ošetřovatelům řekl, že si to udělal nedopatřením sám, když slézal z postele.

Sára stále hledá klíče od ošetřovny se svojí spolupracovnicí. Poté vyndá z šuplíku kabelku, a uvědomí si, že jí je zřejmě vzala Nika, když spolu byli v kavárně. Ihned se jde podívat na seznam dnešních náštěv a vidí tam to, co hledala - dnes měl Michael náštěvu - od Niky.
Michael je na procházce venku, osloví ho Abruzzi. Zkusí na něj divadlo s tím, že už je nový člověk a chce znát adresu Fibonacciho, aby mu mohl "odpustit". Michael se takovému divadlu ale jen směje, a Abruzziho nabídku s úsměvem odmítne. Ihned poté volá Abruzzi Nickovi a chce po něm, aby dopravil Veroniku na místo zvané Goose Park Airstrip, jakmile mu znova zavolá.
Michael přichází za Tweenerem, a chce mu vyzradit, že plánuje útěk, ale ještě neví, jestli mu může věřit, a tak si ho chce otestovat.
Michael je na ošetřovně a čeká na další dávku inzulínu, který mu také přichází Sára dát. Celou dobu se však na Michaela divně dívá. Na stole nalezne Sářina spolupracovnice dlouho hledané klíče, které se tam "náhodou", když se tam objevil Michael, našli. Sára ale i přesto nechává vyměnit kliku u dveří. Michael na sobě nenechává nic znát, ale vevnitř jen hoří.
Lincoln se vrací do Fox River, kde jej vítá Pope. Oznamuje mu, že od nyní bude mít 24-hodinovou stráž. Lincoln mu ale řekne, že ho někdo napadl a snažil se ho zabít. Pope chce ale vědět, kdo byl jeho komplic. Lincoln nechápe, a tak ho nechá odvést.
Tweener už čeká na Bellicka, aby mu řekl zajímavou novinku - že se Michael a jeho parta snaží utéct. Bellick si to ihned namíří do odpočívárny, kde vyhází všechcen nábytek a začne rozbíjet podlahu, až narazí na díru...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama