1x20 - Tonight

2. února 2008 v 17:22 | io |  1 Season
gh
Bellick se dívá do díry, kterou právě prokopl kladivem, když v tu chvíli ho lopatou přes obličej vezme Westmoreland. Ale Bellick se brání a tak nastává dlouhá bitka, nakonec však vyhraje D.B.Cooper. Podaří se mu umlčet Bellicka, tak ho sváže a hodí do díry a místnost uklidí, ale Westmoreland má v břiše velký střep, který se mu tam zapíchl, když bojoval. Tak ho vytáhne a od této chvíle začíná krvácet.


T-Bag si všimne, že po věznici začínají potulovat psi a tak se domluví s celou skupinou, která stojí venku u plotu, že musí nějak zakrýt své pachy aby je psi nemohli sledovat. Taky mají načasováno, aby všechno stihli do tří dnů. Konzervaci naruší Westmoreland a bez pozdravení všem oznámí: "Musíme vypadnout! Hned!" Skupina nechápe a tak jim Westmoreland vysvětlí co se stalo a že musí jít, protože brzy někdo přijde na to, že Bellick zmizel, je totiž svázaný na dně tunelu. A tak Mike rozhodne o útěku dnes v noci. Všichni jsou zmatení, ale nakonec souhlasí.

Sucre potom zjišťuje od Mika jak to bude s Lincem, je pod neustálým dohledem, ale Mike mu přikývne, že kdyžtak půjdou bez něj.
Linc se snaží nějak kontaktovat bratra, ale nedaří se.
Veronika zjistila, že chatu v Blackfoot v Montaně koupila společnost Terrence Steadmana, takže se zdá, že vyráží do Montany, ale Nick se nezdá být moc nadšený.
Bellick se právě probudil a snaží se v díře dělat hluk, i když má zalepenou pusu.
V jídelně se strážní začínají vyptávat na Bellicka, ale nikdo zatím neví kde je. Mike chce po C-Notovi, aby mu opatřil peroxid vodíku. T-Bag chodí po jídelně a sbírá z talířů nesnězené kapustičky. Mike pak zamíří ke stolu, kde sedí Tweener a sdělí mu, že se jde dnes v noci.

Mike je na ošetřovně a chce Sáře něco říct, jenže ona ho nepustí ke slovu a začne se ho vyptávat na co chtěl klíče. Jestli kradl jehly, drogy … Mike ale odmítá. Pak se pokusí Sáře vysvětlit, že dostane svého bratra dneska v noci ven, ale potřebuje její pomoc. Sára odmítá porušit zákon nebo tak něco, ale Mike ji žádá, aby zapomněla zamknout dveře na ošetřovnu. Pak Sáře dojde, že celou dobu byla jen součástí plánu a celou dobu ji Mike jen využíval. Mike to přizná, ale jen zezačátku, pak se to změnilo a on zde chodil kvůli ní. Sára to dál nechce poslouchat a odejde.
Abruzzi volá svému příteli, který zařizuje letadlo, tak se ptá Abruzziho, jestli platí pořád to 3-sedadlové a Abruzzi souhlasí.
Veronika shání letenky do Montany a Nickovi zvoní mobil. Je to Abruzzi, chce aby Veroniku dostal na letiště už dnes v noci, ale Nickovi se to zdá nereálné.
Do odpočívárny vejdou dva strážní a i když se Bellick snaží na sebe upozornit, nedaří se mu to. Na dvoře, kde pracují PI, se Tweener ptá dozorce na Bellicka, všimne si toho Westmoreland tak Tweenera přivolá a odvede od dozorce. C-Note upozorňuje Mika na válku mezi T-Bagem a Abruzzim a aby si dal pozor, kdyby nastaly nějaké trable, přitom mu podá nůž, který včera sebral T-Bagovi, když šel na Abruzziho.

Sára stojí na ošetřovně a přemýšlí u okna, pak ji sestra donese nějaké formuláře, ale Sára se omluví a odejde pryč.
Když se vězni převlíkají z uniforem na PI tak Mike ostatním sdělí, že jde Tweener s nimi, a rázem se zvedne vlna odporu, ale Mike všechno uklidní a řekne že si uniformy mají obléct pod normální oblečení, budou je potřebovat. A tak vyjdou ven, ale strážník je hned zastaví, protože v šatně byly skvrny od krve a tak chce vysvětlení. Všichni mlčí, včetně Westmorelanda, který to zavinil. A tak se Mike rychle řízne o nůž, který dostal od C-Nota a vinu vezme na sebe.
Sára je rozrušená, sedí v autě a přemýšlí. Volá Shelly, ale uprostřed hovoru to položí a vystoupí z auta.
Mike je v kanceláři Popa a žmoulá v ruce oporu střechy Tádž-Mahalu. Pak Mika pochválí a řekne, že si ho velmi cení. Pope mu za to něco chce dát, ale Mike chce aby si mohl promluvit s bratrem.
Linc mu vypráví, že všechno co se děje zavinil jeho otec, ale Mike ohmatává zdi a ve tváři má matematicky výraz, jakoby něco počítal. Pak Lincovi řekne že jdou dnes v noci, ale Linc mu říká aby ho tam nechal, protože jinak se odsud nedostane a s ním taky ne. Ale Mike neposlouchá a dál přemýšlí.
C-Note krade peroxid vodíku z kuchyně. Ale nachytá ho černoch s bílým šátkem a začne ho urážet a chce vědět co má za zády. Tak mu C-Note peroxid vlije do obličeje a pak ho domlátí.
Sára sedí u whisky a dívá se v kavárně na zprávy. Je tam reportáž, o jejím o otci a o tom,že když odmítl milost Lincovi, že má šanci uspět ve volbách na viceprezidenta, pokud bude viceprezidentka Reynolds zvolena prezidentkou. Sára se zvedne a odejde.

Strážní už si začínají všímat toho, že Bellick zmizel.
T-Bag rozmačkává kapustičky co sebral na obědě do své postele, aby zakryl pachy a psi je nemohli stopovat.
Abruzzi si do postele taky sype nějaký hnus.
Westmoreland brousí zeď .
Tweener je v cele a příjde za ním strážník a prý, že ráno viděl Bellicka. Při pohledu na protější stranu, kde se na něj dívá Mike zalže a řekne, že ho opravdu viděl včera. A taky se doví, že se mu spolubydlící Avocado dnes večer vrátí z ošetřovny.
Sucre se ptá na co je ten peroxid a tak mu teda Mike vyloží plán, že se na ošetřovnu dostanou přes blázinec a blázní mají bílé uniformy, takže když si peroxidem vybělí svoje uniformy z PI dostanou to co chtějí. Mike pořád žmoulá tu podpěru střechy, kterou sebral z Tadž-Mahalu.
Viceprezidentka mluví se stávajícím prezidentem, ten ale chce svou podporu přenést na někoho jiného, protože Caroline nedělá nic jiného než podvádí a obohacuje se. A to se mu nelíbí.

V Popově kanceláři chtějí přenést Tadž-Mahal do auta. Takže na tři: Raz, Dva a na Tři jim propadne střecha. A tak mají okamžitě doběhnout pro Mika. Sucre bělí uniformy a když tam vběhne strážný, stačí si jen rychle sednout na záchod a zakrýt uniformy, ale Mike s nimi odejde, takže Sucre je celkem zmatený. Mike odchází a všichni z cel na něho vyloženě hledí, kam to jde.
Bellick našel v díře šroub, tak se o něj pokouší přetrhat provaz.
Sára vytáhne svého otce z nějakého jednání a chce vědět, jestli se podíval na informace o případu Linca, které mu dala. Její otec pořád odvádí řeč, ale nakonec z toho vyplyne, že je ani neviděl. A tak se Sára naštve.
Abruzzi slyší jak si bachaři povídají o Bellickovi, a že to už musí říct Popovi.
Veronika se chystá na letiště, ale Nick jen sedí na gauči se založenými rucemi a pak se pokusí Veronicu přemluvit, aby nikam nejeli. Ale Veronika ho nechápe tak pokračuje v balení, ale nakonec na ni Nick vytáhne revolver. Ale Veronika chce vědět pro koho teda dělá. Nick ale mlčí. "Jsi zbabělec!" zařve Veronika.
Pope se dozvěděl o Bellickovi a tak mu volal domů a jeho matka řekla, že ji ráno volal z Fox River a tak se jdou podívat po jeho autě. Pak si do kanceláře pozve Mika.
Sucre vzpomíná na Maricruz a na její slova o jejich dítěti.
Abruzzi si sundá křížek z krku a vzpomíná jak mu Mike slíbil Fibonnaciho.

T-Bag žmoulá adresu od paní Hollanderové, té co ho sem dostala. A vzpomíná jak mu plivla na sklo v návštěvní místnosti.
C-Note vzpomíná na svou rodinu a hlavně na jeho dceru DeDe. Pak se podívá naproti a velmi naštvaně se na něj dívá negřík s bílým šátkem.
Tweener myslí na Avocada, který se vrátí dnes do cely a pak si teprve začne bělit uniformu.
Westoreland myslí na svou dceru, která má rakovinu jícnu. Chce ji ještě jednou vidět. Drží zlaté hodinky, kde má její fotku a pak si vytáhne mikinu a chce si vyměnit obvazy na té trhlině, která má tak 10cm.
A nakonec Linc přemýšlí o tom jak bude vypadat jeho poprava.
Bohužel sestřička zamkne ošetřovnu.
A Sára se prochází na břehu Michiganského jezera a přemýšlí.
Pope vypravuje Mikovi jak to bylo a že za to nemůžou, ale Mike vytáhne podpěru střechy z kapsy. Pope nechápe, ale Mike vytáhne nůž a chce aby Pope zajistil aby jeho bratr šel s ním.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 A.K.Angel A.K.Angel | E-mail | 8. února 2008 v 16:08 | Reagovat

Máš pěknej new design :))

2 majitel blogu majitel blogu | 9. února 2008 v 13:05 | Reagovat

jé díky moc! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama