1x21 - Go

7. března 2008 v 7:04 | Pája |  1 Season
gh
Mike drží Popa v šachu. Na vysílačku volá strážník, který informuje o Bellickově dodávce, je na parkovišti. Ale Mike přinutí Popa, aby řekl, že si Bellick vzal osobní volno. Pak ho sváže na židli a Pope nařídí, aby Linca transportovali na ošetřovnu. Mike ho potom informuje o Bellickovi a omluví se mu a odveze ho na židli do obrovské skříně, kde ho pak omráčí. Pak vyvěsí telefon a venku řekne sekretářce, že nechce být rušen.


Bellick se kroutí v díře a snaží se roztrhnout provazy o šroub.
Mike je zpátky v cele, bohužel mají 5 min zpoždění, Sucre je celkem nervózní.
Westmoreland si mění obvazy.
T-Bag se dívá na Abruzziho, ten mu pak pohled vrátí, nevypadají moc přátelsky.
Tweener se snaží odbarvit si uniformu, ale pořád tam jde vidět modrá barva.
Černoch s bílým šátkem si brousí zuby na C-Nota.

Mike se ptá Sucreho, jestli už má odmontovaný záchod, ale Sucre je na tom s nervy špatně a tak zvrací, když se to nepovede, zůstane tam dalších deset let. Tzn. další zpoždění.
Mříže se otvírají.
Všichni chodí kolem Mikovy cely a odevzdávají uniformu Sucremu, který je dává pod matraci. Všichni se tam shromažďují a C-Note jde radši rychle do cely, protože se tam blíží gang negříka s bílým šátkem.
Bellickovi se podaří roztrhnout provaz. V odpočívárně jsou zrovna strážníci, snaží se je přivolat.
Gang dorazí až k Mikově cele, ale C-Note už je v díře, takže gang zase pěkně zmateně odejde.
Veronika se dozví, že Nicka lhát donutil John Abruzzi výměnou za jeho otce. Nejspíš chce mít pojistku, aby mu Mike dal Fibonacciho. A tak odejdou na letiště.
V cele zatím všichni pomalu lezou do díry, ale Bellick začíná dělat čím dál větší problémy.
Poslední v cele jsou Sucre s Mikem. Sucre se ptá ohledně přístupu a ošetřovnu, ale Mike váhá.
Sára je pořád na břehu jezera, prochází se a přemýšlí.
Všichni už jsou v díře a pokračují cestou, kterou si předtím vytunelovali. Ale Bellickovi se podaří sundat si pásku co má přes pusu a tunely se rozezní jeho hlas, který řve o pomoc. Strážníci se rozhodnou jít ošetřovnu zkontrolovat. Když se tam dostanou, dole už drží T-Bag Bellickovi nůž na krku a varuje ho. Potom Bellicka vyvlečou a Mike si obleče jeho uniformu.
Sára se vrací do věznice.

Nick Veroniku šoupne do auta a přes hlavu jí dá pytel, ta ho prosí aby to nedělal, prý ji zabijí.
Mike zavelí ať si všichni oblečou převleky a sám jde ke dveřím. Dveře jsou ale opatřeny zámkem, kde se musí zadat kód. Mike vytáhne z kapsy bílý prášek a foukne ho na číselník. Prach zůstane na čtyřech číslech a tak Mike postupně příjde na kód ke dveřím. Westmoreland má problémy, krvácí a to celkem drsně.
Někde vysoko v kanceláři v Chicagu se řeší jak se zbavit viceprezidentky Reynolds.
Sára je zpátky na ošetřovně a všimne si Linca jak ho vedou vedle do místnosti. Pak na ošetřovně se zadívá na ampulku s Morphinem a vzpomíná na doby , kdy ne něm byla závislá.
Sucre a spol. mají čekat až se Mike vrátí od dveří, ten je zatím pryč a všichni začínají zmatkovat. A najednou se spustí alarm, všichni sou naštvaní a chtějí se vrátit, ale Mike právě spustil alarm na psychiatrii a teď čekají až všichni blázni vylezou ven na plac ať můžou vylézt z kanálu a přidat se k bláznům.
10 mil od Fox River právě přistálo letadlo.
Blázni mají nastoupit zpátky na psychiatrii, ale už se k nim přidali i Mike s ostatníma. Když procházejí kolem správce blázince, všimne si Abruzziho a tak je Mike nucen ho uspat sedativy, které mu nabízel pro Johna. A pak je popožene přímo do sklepa.

Veronika prosí Nicka v autě o milost, tomu to nedá a Veroniku rozváže a posadí na 1. taxík, který uvidí a zaplatí ji jízdu na letiště. Pak se jí stihne ještě omluvit. Pak rychle volá svému otci, ať okamžitě jede k němu do bytu.
Mike vezme Tweenera bokem a narovno mu řekne, že až budou venku on bude muset jít vlastní cestou, protože je nahlásil Bellickovi.
Sára nechá odemčeno, ještě ji vyleká sestřička,ale pak jdou spolu domů.
Westmoreland Se na chvíli ve sklepě zastaví, ale C-Note se mu pokusí pomoct, ale Charles to zvládne sám. Vypadá to jako by je zezadu sledovalo nějaké zvíře nebo tak něco. Sára odejde z věznice a Mike se vydá nahoru na ošetřovnu.
Viceprezidentka mluví s Kellermanem. Nemá dobrou náladu, tak hází vším co má pod rukou. Stěžuje si, že ji chce společnost zradit.
Linc sedí na sedadle a podívá se na strážníka, který čte časopis, podívá se znova a za ním stojí deset dalších lidí. Strážník si rozhodně nechce hrát na hrdinu, takže Linca odpoutá a T-Bagem se nechá omráčit. Pak si T-Bag všimne na zemi pout a klíčů tak si je vezme pro jistotu.
Nick se vrátí a volá na svého otce, jenže Abruzziho člověk je tam už taky a na jeho otce má namířenou zbraň.
Sekretářka se dívá, že Pope stále hovoří na telefonu. A tak zmáčkne na telefonu hlasité odposlouchávaní a slyší nějakou Tv show. Tak se jde podívat do jeho kanceláře.

Abruzziho chlap má pistol vedle hlavy Nickova otce a ptá se jestli Veroniku přivede do 2 minut a Nick na to že ne, ale že to určitě zvládne rychle. Chlap zabije jeho otce a pak i Nicka.
Mike a ostatní chodí po nemocnici a blíží se ke dveřím, zezadu je pořád sleduje něco co funí jako zvíře. Mike opatrně sahá na kliku a nevěřícně otevře. A mezitím Sára brečí v autě.
Sekretářka vleze do pracovny ale nikdo tam není.
Skupina nejdřív sundá sklo z okna a pak vezmou hasičskou hadici a přivážou ji k výtahu a ke mřížím. Nejdřív jim výtah nechce sjet dolů, ale Tweener se obětuje nastoupí do výtahu a sjede do 1. patra. Hadice se napne a mříže se vyrvou ze zdi a spadnou na předem připravené polštáře.
Sekretářka přivede do kanceláře bachaře. A řekne, že opravdu nevyšel.
To funící zvíře se opět blíží ke svlékajícím se vězňům. Je to Haywire, který je sleduje už od požárního poplachu. Na to nemají čas, ale má v ruce vysílačku a pokud ho nevezmou sebou, tak zavolá strážníky. Linc leze jako první, jak přeleze kabel hodí přes ostnatý drát obleky. Další leze Abruzzi, Sucre. Westmoreland se zhroutí. Mike mu ale slíbí, že jeho dceru najde. Tak mu Charles řekne, kde zakopal 5 000 000$, pod silo na K+K ranči v Tooelle v Utahu. Tuto zprávu slyší Mike, C-Note, T-Bag, Manche a Tweener.
Sekretářka zkouší volat Popovi na mobil.
Mike slíbí něco předat dceři Westmorelanda. Mezitím přelezli Tweener, T-Bag a C-Note, ale kabel se začíná uvolňovat.
Popův mobil vyzvání. Strážníci ho najdou ve skříni, okamžitě vyhlásí poplach.
Mike už leze, Manche poleze poslední protože je tlustý, aby to s ním nespadlo. Ale najednou se rozezvuční poplach. Mike je v půlce a Linc ho pohání. Mike ještě nedolezl, ale Manche už leze, aby se tam taky dostal. Ale s ním to hned spadne a Mike spadne na stěnu ale drží se. Linc mu podává ruku. Manche je na zemi a policie ho tam okamžitě chytne. Pak zvednou hlavy a na zdi už visí jen bílé uniformy tak aby překryly ostnatý drát.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama