2x02 - Otis

7. března 2008 v 7:08 | Pája |  2 Season
h
Mahone sedí na zahradě a dovídá se nové informace o uprchlících. Celou dobu očima hypnotizuje starou fontánu, ve které pak sleduje svůj odraz. Michael si v parku na lavičce čte noviny, kde zjistil, že vyhlásili pátrání po osmičce z Fox River. Starší pár se chystá na piknik a Mike jim ukradne trochu jídla. V nějakém skladu řeší Linc s C-Notem, Sucrem a Abruzzim, co bude dál. C-Note si myslí, že je jenom využili a snaží se přemluvit Sucreho ať s ním jede do Utahu pro peníze.

 Potom se C-Note pohádá s Lincem a přeruší je až Mike. Pak se všichni uklidní a posnídají ve skladu, Linc zjišťuje, že LJe čeká slyšení. Mike se s ostatníma rozloučí a dá jim pár peněz, co má, pak se ještě baví jak dopadli ostatní. T-Bag má po operaci a vypadá, že přežil. Linc říká Mikovi, že se musí stavit pro LJe, ale Mike není zrovna nadšený. Definitivně se všichni rozloučí a rozcházejí se.
Ve Fox River nařizuje Pope Bellickovi, aby nechal pátrání a oba se mají hlásit u vězeňské komise. Na FBI se shromažďují detaily o osmičce. Tweener je na nějakém nádraží. Linc s Mikem mají na parkovišti připraveno auto. Linc volá k soudu aby zjistil, kdy má LJ slyšení. Představí se jako novinář. Mezitím vyslýchají Popa a Bellicka na vězeňské komisi. Bellick s Popem se snaží vyvrátit vše co o nich říkají, ale pak vstoupí Geary, bývalý hlídač. Geary je usvědčí a vězeňská komise se musí domluvit co s nimi udělá.
V ordinaci je doktor se svou prací spokojen a dá T-Bagovi prášky proti bolesti a antibiotika. Doktor se chce rozloučit, ale T-Bag nesouhlasí a říká mu, že když bude hodný bude to mít rychle za sebou.

Mahone navštíví LJe v soudní vazbě. Mahone chce, aby jim LJ pomohl chytit Linca s Mikem, ale LJ o nich nic neví. Mahone navrhne, že LJ ze sebe udělá návnadu, aby ho Linc s Mikem zachránili. LJ to odmítá, pak mu Mahone radí, aby se nad sebou zamyslel.
Tweener si chce koupit jízdenku do Utahu, jenže vlak má plno. Všimne si, jak nějaký chlap čte noviny s jeho fotkou na titulní straně tak co nejrychleji zmizí. Pak do soudní budovy volá Linc jako Nick Savrinn. LJ s ním mluví a ptá se na Veronicu, ale Linc mu neodpoví. Tak mu Linc řekne ať ve trojce bere pravýho Otise a dívá se nahoru. LJ nechápe, aspoň zatím.
V ordinaci T-Bag zabijí doktora injekcí. Mike s Lincem se zastavují u obchodu a Mike nakupuje, ale Linca si všimne nějaká žena. Naneštěstí kolem jede policejní vůz žena na něho zamává a Linc vběhne do obchodu a vytlačí Mika zadním vchodem. Linc říká, že k soudu to dojdou pěšky, ale Mike mu vysvětluje, že všechno co potřebují je v tom autě, ale kolem jsou policisté. Tak teda odcházejí pěšky k soudu.
Tweener dojde na univerzitu, kde si na nástěnce čte nabídku o svezení autem domů do Utahu. Vězeňská komise rozhodne, aby Popovi snížili plat a udělili mu tříměsíční zkušební lhůtu, ale Bellicka vyhodí s okamžitou platností. Pope se Bellicka zastane a všechno svede na Mika. Nakonec řekne: "Ke svým hochům se neotočím zády, dávám výpověď."

Linc s Mikem jdou do soudní budovy požárním schodištěm, T- Bag si odbarvil vlasy peroxidem, LJ čeká v cele předběžného zadržení, kde ho navštíví Mahone a vyptává se na telefonát LJe s Nickem Savrinnem. Mahone mu pak vysvětlí, že Nicka našli mrtvého hodinu před telefonátem. Pouští LJovi jeho nahraný telefonát s Lincem, Mahone chce vědět, co je to pravý Otis, ale to neví ani sám LJ.
Na střeše Mike s Lincem oddělají víko od výtahové šachty a Mike natříká stříkací pistolku na černo. LJ stojí ve třetím patře a čekají na výtah, pak si ale vzpomene a podívá se nahoru. Tam je nápis OTIS MANUFACTURING mají nastoupit do levého výtahu, ale LJ si zaváže tkaničku, takže si počká na pravý výtah. Mahone si taky všimne nápisu a na poslední chvíli vtrhne do výtahu a řekne strážníkovi, že tam chlapce dopraví. Mike s Lincem jsou na střeše výtahu otevřou víko a pistolkou odzbrojí Mahoneho, LJ jim podá jeho zbraň. Linc vytahuje LJe na kabinu, ale pak spadne pistolka do výtahu a Mahone pochopí, že by stejnak nevystřelili a tak LJe stáhne zpátky, hned nato vyhlásí poplach. Linc a Mike stihnou jen tak tak ujet v dodávce bez dveří a policisté po nich střílí.
Bellick je doma u své maminky a neví co má dělat. Pope je ve své kanceláři a balí si věci, podívá se na Taj-Mahal a vzpomene si s úsměvem na dobu, kdy Mikovi věřil. Pak celý Taj-Mahal rozmlátí. Blonďatý T- Bag opouští ordinaci oblečený jako doktor v doktorově Jeepu. Tweener se na univerzitě potká s dívkou, která ho sveze do Utahu. Bellick nabije brokovnici a chce se zabít, ale jeho maminka mu řekne, že za každého chlápka z 8 je vypsaná odměna 100 000$ kromě Linca, na toho je odměna 300 000$. V Chicagu najde policie prázdnou dodávku bez dveří.

Linc s Mikem utíkají, jenže Linc má prostřelenou nohu. LJe odvážejí v opevněné dodávce. Mahone prohledá dodávku bez dveří a zjišťuje, že někdo z nich krvácí. Chce seznam ze všech nemocnic.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama