2x09 - Unearthed

12. března 2008 v 6:21 | Pája |  2 Season
h
Mike je v botanické zahradě a něco hledá na svém tetování. Nenápadně se vetře k pracovníkům v zahradě. Podle tetování pozná místo, kde si asi něco předtím schoval. Najednou si všimne podivných chlápků, všimne si že mají sluchátka, tak se rychle otočí a odchází, ale chlápci ho začnou pronásledovat. V parku se mu je podaří setřást a zmizí za plotem botanické zahrady.
Linc se pokusí LJovi vysvětlit, že pokud se rozejdou, LJ bude moct mít dobrý život. Ale LJ chce zůstat s tatínkem.

Mike sedí v hospodě, když zaslechne z Tv zprávu, že byl Tweener zabit. Taky se dozví, že vylovili jeho harddisk, odkud čerpají důležité informace.
Na velitelství FBI zabavili balíček, který byl schovaný v botanické zahradě. Bylo to 3200 ampulek nitroglycerínu, musely být v botanické zahradě, protože bez správného tepla a vlhkosti, by vybouchly. Pak se tam objeví Mahone, který je trochu podrážděný a vyhrožuje všem, co promluví do tisku.
Mike je v internetové kavárně v Utahu a hledá informace o Mahonem, najde něco o případu Oscara Shalese, ale i o soukromém životě a všechno si to vytiskne.
Mike si chce koupit nějaké oblečení, ale požaduje něco speciálního, nakonec najde to co hledal.
Na velitelství FBI se řeší schůzka Mika a Sáry, ale i C-Nota s jeho rodinou.
C-Note vyhledá bratra jeho ženy, který mu s jeho gangem slíbí pomoc.
C-Notova žena chce odvézt dcerku do školy, ale vyruší ji agentka FBI, zkouší ji přemluvit ke zradě C-Nota. Když to odmítne, agentka začne vyhrožovat odejmutím dcerky.
Mezitím Bellick a Geary hledají T-Baga, pomáhají jim spojenci ve Fox River, kteří jim dali adresu ženy, které T-Bag ve vězení volal 52x.

Linc s LJ-em jsou v Arizoně, ale při nákupu potravin, si LJ zapomněl vzít drobné, když mu to pak prodavačka přinesla k autu, poznala Linca a zavolala policii. Tím pádem se musejí zbavit auta. Ale LJ nesouhlasí a lehce se pohádají.
Mike se převleče za agenta FBI a navštíví manželku Mahoneho.
Sára je v motelu a konečně rozluští kde se mají s Mikem setkat v hotelu Sundown, v Gile v Novém Mexicu.
T-Bag je na nádraží v Kansasu a do skříňky 804 uloží bágl s prachama. V květinářství koupí slunečnice a ukradne nůžky, jde navštívit paní Hollander.
C-Note s gangem plánují unos jeho ženy a dcerky.
Kellerman si dal sledovat Kelly Foster, žena kterou v minulém díle zastřelili místo Sáry. Sára jela na její doklady do Albuqueque v Novém Mexicu.
FBI vyráží za Burrowsovýma. Kellerman okamžitě informuje Mahoneho o cestě Sáry. Mike zatím zjišťuje zajímavé informace o Mahonem od jeho ženy.
Manželka C-Nota je připravena pod velením FBI na zradu svého manžela. Ale k jeho manželce přistoupí nenápadně černoch a řekne ji ať uteče do černého jeepu, který přijede za 15 sekund a C-Note se postará o jejich dcerku. Najednou se rozběhne a FBI za ní. V autě se jim podaří setřást FBI, ale ti zavolají do školy ať okamžitě vezmou DeDe, dcerku C-Nota. C-Note čeká před školou, Darius by ji měl vyzvednou, ale už je tam nějak dlouho.
Mike zjistí všechno co potřeboval o Mahonem vědět a odchází od jeho ženy. Ke škole přijede FBI a tak se C-Note rozhodne doběhnout si pro DeDe. C-Note vběhne do třídy a unese DeDe od nedodělaného testu. Rychle s DeDe vyběhnou ven a ujedou FBI.
T-Bag dojde až ke schodům domu, kde bydlela paní Hollander, ale naneštěstí pro něj dům je určen k prodeji. Vejde dovnitř a dům je úplně prázdný. Sedne si na židli doprostřed pokoje a přemýšlí, co bude dál.
Linc s LJ-em odstavili auto a teď pokračují vedle silnice pešky. Povídají si o holkách, a Linc chce dát LJovi nějaké ty cenné rady, ale LJ už od 13 ví až dost.
T-Bag se trochu prochází po domě, ale zničehonic ho někdo třískne deskou přes obličej. Byl to Bellick.

Mahone luští Mikovy hlavolamy, nakonec na msto a čas setkání příjde. Pak mu zazvoní mobil, ale myslí si, že je to jeho žena Pam, jenže je to Mike. Povídají si o Mahonem o jeho životě, taky o Oscaru Shalesovi, o jediném co mu unikl. Mike mu předhodí to, že Oscara Mahone zakopal na své zahradě, protože takovou zrůdu jen tak nemůže předat spravedlnosti. To proto je Mahone pořád tak nervózní, zabil Oskara Shalese a zakopal ho pod fontánku na zahradě. Mike mu nabídne aby nechal jeho rodinu utéct za hranice a on nikomu o Oskarovi neřekne, ale Mahone nesouhlasí. Nakonec mu Mahone řekne, že se potkají dřív než si myslí. Bellick s Geary chtějí vědět, kde jsou prachy. T-Bag mlčí. Bellick sebere nůžky a vrazí mu je do ruky. T-Bag řve.
Na parkovišti se sejde C-Notova žena s DeDe a C-Notem. Jsou zase rodina, i když se namůžou vrátit domů.
LJ s Lincem jsou na nádraží, jenže je asi poznal chlapík, co si četl noviny. Mahone kope pod fontánkou a vykope ruku.
Na nádraží se objeví policista, který začne pronásledovat Linca s LJ-em. Běží přes most, ale na konci LJe sejme civilní auto. Tak je zatknou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama