2x12 - Disconnect

12. března 2008 v 6:23 | Pája |  2 Season
h
Mike je překvapen, že tento člověk (Aldo) je jeho otcem. Vždyť ho zná. Linc vypadá hodně zmateně. Mike se chce od Alda držet co nejdál, protože ho zná, ale Linc mu vysvětluje, že to není možné, aby ho znal. Mike vzpomíná, poté co mu zemřela matka a Linc byl v pasťáku dali ho k jeho nevlastnímu otci, ale ten ho týral. Zamykal ho do tmavé místnosti a když se Mike pokusil utéct, jeho nevlastní otec ho zmlátil.


Sára se topí ve vaně a Kellerman sleduje reklamu o rybaření a přitom chystá plachtu na zabalení těla Sáry. Někdo zaklepe. Tak dělá, že si toho nevšimne a pokračuje v přípravě. Vytáhne pilku a chce si nasadit rukavice, když v tom se dveře pomalu otevřou, kellerman k nim rychle skočí, aby ten chlapík venku nemohl vidět dovnitř. Chlapík venku si stěžuje, že je Tv strašně nahlas. Sára se pořád topí. Kellerman zeslabí Tv a Sára si ve vodě všimne provázku od špuntu. Sára ho rychle zubany vytáhne, chlapík zaslechne z koupelny divný zvuk, ale Kellerman ho v rychlosti odbyde a zavře dveře.
Aldo běží za Mikem, ale Linc ho stopne a ptá se: ,,Miku, to on ti to udělal?'' Ale Mike se ptá Alda jak to mohl někomu vůbec udělat. Kdysi, když Mike seděl v tmavé místnosti někdo otevřel dveře, byl to Aldo. Aldo ho vyvedl ven z tmavé místnosti, ale v kuchyni si Mike všiml zmláceného nevlastního otce v kaluži krve.
Kellerman zaslechne odtok vody z vany tak vejde do koupelny, ale tam se na něho vrhne Sára s rozžhavenou žehličkou. Kellerman řve a Sára si sbalí kabelku a utíká. Kellerman ji chytne za nohu, tak se Sára vrátí zpět do koupelny otevře okno a z 1. patra vyskočí na přední sklo auta. Když se Kellerman podívá z okna je tam jenom rozbité čelní sklo od krve.

Mahone dojde k pouštní budce, kde měl Mike prodat nitroglycerín a prohledá ji.
Mike se po cestě hádá s otcem. Mike už nechce dál poslouchat Alda, tak se aldo zmíní o kazetě, která může všechno napravit. Linc bude volný. Mike se otočí a Linc mu prozradí, kdo tu kazetu nejspíš má. Sára.
Kellerman zjišťuje kde je Sára pomocí mobilu a chladí si obrovskou jizvu od žehličky. Volá mu Kim, ale Kellerman řekne, že Sára už je mrtvá. Ale Kim to chce vidět, tak Kellerman musí její tělo vyfotit mobilem.
C-Note sedí u jezera se svou dcerou a čte ji pohádku. U jezera mají karavan a vypadá to na rodinou idylku.
Bellick je v Kansasu vyslýchán kvůli Gearymu.Vyšetřovatelce vysvětlí, že šli po T-Bagovi, který je nejspíš v Tribune v Kansasu. A nejspíš to T-Bag zabil Gearyho.
Mike, Linc, Sucre a Aldo se trochu hádají jak najít Sáru a ani si nevšimnou, že se za nimi blíží Mahone. Mahone okamžitě střílí. Aldo střílí taky a ostatní utíkají za kopec pro auto. Všichni jsou rádi, že to zmákli, ale pak se Mike podívá na Alda, který je postřelen. Aldo se jim chce omluvit, ale Mike ho zastaví, ať nemluví, ale dýchá.
DeDe, dcera C-Nota potřebuje své léky, jinak do dvou dnů zemře, ale C-Note nechal její aktovku, ve které má léky, ve škole.
Bellick nakonec řekne policistce skoro celou pravdu, že se s Gearym poprali pak se rozdělili. Pak se Bellick začal obviňovat, že kdyby se nepoprali pořád by Geary žil. Dokonce Bellickovi ukápne i slza (ale krokodýlí - poznámka Ježíšek : ) )
Manželka C-Noteho jde do lékárny pro léky, ale lékárnice čte noviny a hned na titulní stránce je fotka C-Nota s jeho manželkou. Lékárnice si toho všimne a tak jde dozadu jakoby rozměnit peníze, ale ve skutečnosti jde zavolat policii.
Mahone shání mobilem informace a pak mu volá někdo z nějaké nemocnice, že má pro něho informace. Mahone tam zajede a zjistí, že je to Mexikánec, kterého Sucre postřelil. Mexičan mu řekne o letadle.
Aldo bohužel na následky zranění zemřel, a tak Mike s Lincem sedí vedle jeho hrobu, který pro něj vykopali uprostřed pouště a vzpomínají.

Mexičan požaduje po Mahonem občanství v U.S.A., ale Mahone nemá náladu na nějaké vyjednávání a odpojí Mexičanovi kapačky s morfinem a dýchací strojek, a tak mu to musí Mexikánec prozradit bez výhod.
Policistka se ptá Bellicka proč rovnou nešli do domu paní Hollander, ale Bellick řekne že ho nemohli najít. Pak přijde poslíček se zásilkou, ve které je důkaz o Bellickově vině. Gearyho prst ukazoval na Bellickovo jméno, tak si mysleli, že to udělal, ale Bellick řekne celou pravdu, i o 5 000 000 $ i o mučení T-Baga i o zradě Gearyho.
Hned jak vyjde manželka C-Nota ven z lékárny zastaví ji policie, předtím ještě stihne hodit léky do koše.
Kellerman byl v nemocnici ošetřit spáleninu a jen co se Kim doví o útěku Sáry, naštve se na Kellermana.
Sára sedí na záchodech a šije si rány, a hodně to bolí (aby ne, poznámka Ježíšek).
Linc si vedle hrobu povídá s Mikem a ten jakoby skoro lituje, že osvobodil Linca, protože kvůli útěku zemřelo mnoho nevinných lidí. Pak je Sucre přeruší, protože spěchají, aby stihli letadlo. Letadlo přiletělo podle plánu, ale Mahone stihl obvolat armádní letku aby měli letadla v pohotovosti.
Sucre utíká k letadlu, ale Mike s Lincem neletí, musí si nejdřív najít Sáru. Sucre to chápe, takže se rozloučí a odlétá sám. ,,Dnešek je den, kdy přestaneme utíkat! '' konstatuje Mike. Vrátí se k autu, a odjíždějí někde, kde budou mít signál. Mahone vidí letadlo tak se rozčiluje , kde jsou stíhačky.

Mike něco slyší, tak vystoupí z auta a nad hlavou jim proletí stíhačka. Nechápou jak o tom můžou policisté vědět, ale pak zahlídnou Mahoneho, tak se rychle otočí a jedou pryč.
Bellick chce odejít ze stanice, ale policie ho zadrží na základě výhružného vzkazu, který nechal Gearymu. Pak se Bellick rozzuří a seřve velitelku, tak ho okamžitě zavřou.
Kellerman volá na úřad prezidentky, ale nikdo ho tam prý nezná. Bill Kim ho nechal zmizet.
Mike chytá signál, a jedou s Lincem po poli k radiovysílači. Jedou, ale najednou do nich v plné rychlosti najede Mahone, auto začne hořet. Oba se plazi těsně nad zemí, ale v tom, už na ně míří Mahone. Mobil vyzvání na zemi, a Sára ho konečně zvedne, ale Mike to nemůže vzít...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama