3x12 - Hell or High Water

27. září 2009 v 14:22 | teddy-girl |  3 Season
j
Tento díl začíná ve věznici SONA, kde v celém areálu zhasne osvětlení a Michael řekne: 30 vteřin, jdeme". Lechero, T-Bag a Bellick vylezou ven a snaží se utéct. Michael ale zůstává v tunelu. Světla se totiž rozsvěcují a tři uprchlíci stojí a koukají. Lechero se přesto snaží běžet dál, ale je postřelen stráží. K uprchlíkům ihned přibíhají stráže,míří na ně zbraněmi a odvádí je do SONA. Mahone a Whistler celou situaci nechápou, ale Michael jim vykládá, že tohle byl plán.

Před vězení přijíždí několik aut s vojáky a celou situaci kontrolují.
Mezitím Lincoln volá z lesa na mobil Sucremu, ale jeho mobil sebere strážný, protože je Sucre pořád držen v kanceláři. Lincoln mu nechává vzkaz, že jestli neudělá to co musí, celý plán je v troskách. Lincoln tak volá otcovi McGradyho a dává mu příkazy.
Zpátky ve vězení začíná sčítání. Všichni jsou na dvoře a velitel vyslýchá chycená uprchlíky. Bellick nevydrží mlácení a prozradí tunel. Vojáci tak jdou k tunelu. V tu samou chvíli se Michael a jeho parta rozhodne z tunelu zmizet. Michael vyčká až vojáci na dvoře přejdou a poté vyleze z tunelu a zaleze pod auto, které stojí poblíž. K tunelu se blíží vojáci a Mahone a Whistler následují Michaela. McGrady to zvládá jen tak tak. Vojáci pak zkontrolují tunel, ale nikoho nevidí. Michael a parta jsou schovaní pod autem. Potom vylezou z pod auta a běží k plotu, ve kterém je díra(Díky Sucreho práci). Bellick práská ostatní vězně, a prosí aby vojáci udělali sčítání. Při sčítání se zjistí, že čtyři vězni chybí a poté vojáci najdou i díru v plotě. Michael a jeho parta běží skrz les pronásledováni vojáky. Whistler náhle spadne a udělá si něco s kotníkem. Mahone mu tedy pomáhá. Parta doběhne k pláži, kde na ně čeká Lincoln.
Z písku vyhrabávají už dříve zakopanou bednu a vyndavají menší kyslíkové bomby. Ale je tu problém, McGrady neumí plavat a mají o jednu kyslíkovou náplň méně. Aby toho nebylo málo, Whistler ztratil knížku, kde měl zapsané souřadnice, které chce Susan. Není čas na přemýšlení a tak jdou všichni do vody a Michael se bude dělit o jednu kyslíkovou náplň s McGradym, kterému bude i vypomáhat při plavání. Lincoln ještě kontaktuje Susan, že vše probíhá podle plánu. Ta mu dává rozkaz, že se sejdou za 20 min v Panama City. Vojáci pak přibíhají na pláž, ale už nikoho nevidí. Myslí si, že všichni pokračovali lesem a proto svolávají posily do lesa. Vyhlašují pátrání a prohlídky všech aut.
Všichni se vynořují až někde u bóje a čekají na Sucreho, který pro ně měl přijet lodí. Sucre je, ale zavřen v kanceláři a nemůže nic dělat. Celou situaci zachrání až McGradyho táta, který přijde do doku a vidí, že loď, která tam už neměla být tam stále je. Proto jí nastartuje a nastaví kurz podél pobřeží. Najde bóji a všichni jsou tak nabráni na palubu. Poté doráží do přístavu. Tam nachází dodávku a převlíkají se do suchého oblečení. McGrady se loučí s Michaelem a dál už pokračuje s otcem.
Zpátky v SONA je Bellick mlácen tak dlouho dokud toho nemá dost. Nic víc už z něj ale nedostali. Lechero je postřelený a jediný, kdo přichází v úvahu je T-Bag. Proto ho vedou do kanceláře. Při přechodu je ale povalen k zemi a při tom si všimne ztracené knížky Whistlera, která leží na zemi. Ihned jí sebere.

Lincoln a uprchlíci jsou na cestě k Panama City, ale pronásleduje je auto. Snaží se je zastavit, ale Lincoln je díky většímu autu posílá do příkopu. Další auto je, v závěsu. Lincoln to tak vezme skrz polní cestu a v lese zastaví. Poté všichni běží do chaty, kterou si tam dříve pronajali. Auto za nimi přijíždí a následuje přestřelka. K chatě už přijíždí i Susan, ale posléze zjistí, že se výstřely opakují v určité periodě. Zjistí, že všechno bylo nahráno a pouštěno z kazety. Vzadu pak najde otevřené dveře a cestu pryč. V tu chvíli jí zvoní mobil a Lincoln jí oznamuje, kde se sejdou.
V SONA se kapitán diví co tam ještě dělá Sucre, když je tu takový zmatek a proto ho takovéhle malé problémy nezajímají. Sucre má být tedy propuštěn. Už to vypadá, že Sucre odejde, ale v tu ránu ho uvidí T-Bag a řve, že Sucre nastražil celý útěk. T-Bag má být totiž mučen elektrickým proudem. Kapitán si zjistí, co je Sucre zač a všechno je ihned jinak.

Lincoln a ostatní jsou na místě, kam má přijet i Susan. Mahone oznamuje Michaelovi, že jeho cesta tady končí a už ho nebudou potřebovat, proto by rád odešel. Lincoln ho ale odejít nenechává a míří na něj pistolí. Chystá se ho zabít za to, že zabil jejich otce. Když už to vypadá že vystřelí, Whistler začne utíkat. Všichni to zpozorují, Mahone utíká také a Lincoln s Michaelem honí Whistlera. Jak se zdá, problémy s kotníkem pouze hrál a kousek od místa krade auto a ujíždí. Lincoln a Michael ho jen zdálky pozorují....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama