3x13 - The Art of the Deal

27. září 2009 v 14:23 | teddy-girl |  3 Season
j
Díl začíná tím, že Whistler ujíždí Michaelovi a Lincovi autem. Oba dva tedy sednou do auta a začínají ho pronásledovat. Whistler ale po chvíli musí zastavit a vylézt z auta, protože mu vjelo do cesty další auto a tak honička pokračuje bez aut.Když už Whistler setřásl Michaela a z vypůjčeného telefonu volal Gretchen, našel ho Lincoln,udeřil ho pěstí a sebral mu telefon.
Mezitím Mcgrady jede s jeho otcem po silnici a před nimi jsou policejní auta. McGrady se tak schovává v autě.

Policie se následně vyptává jeho otce, zda neviděl nějakého uprchlíka ze SONA. Poté musí s autem zajet ke kraji, aby ho policie mohla prohledat. Na korbě veze jen hnojivo a tak ho pouštějí. Po prohlídce McGrady vyleze z úkrytu a pokrčují v cestě. Táta pro něj ale přichystal ještě jednu zastávku.

Zpátky v SONA je Sucre pořád držen v kanceláři.T-Bag se mezitím vrací do SONA, kde je úplný chaos. Lechero leží na zemi a ostatní ho mlátí. T-Bag mu chce pomoct, ale Bellick s tim nesouhlasí.T-Bag ho tak odvede do jeho apartmá. V apartmá ale rabují ostatní vězni a tak je chce Lechero vyrazit. Najde si schovanou pistoli a vyhazuje je.
T-Bag mu poté říká, že je možnost jak se odtud dostat.Jeden ze stráží mu nabídl, že si můžou koupit svojí svobodu a chce peníze od Lechera. Sucre je vyveden před věznici, stráže pořád chtějí vědět kde je Scofield, ale Sucre nic neví. Proto si Sucre musí kopat hrob.
Mahone je v baru, dává si sodovku a prohazuje pár vět s barmanem.
Scofield volá Susan a oznamuje jí, kde se sejdou. Za deset minut na veřejném místě.Gretchen se setkává na tržišti s Michaelem a zjišťuje, kde je Whistler. Toho střeží Lincoln u stolku opodál. Objevují se i LJ a Sofia. Gretchen chce uskutečnit výměnu, ale Michael jí oznamuje, že výměna proběhne na jiném místě. Pozici jí zavolá za 5 minut.
Výměna proběhne v muzeu. Do muzea Gretchen nemůže se zbraněmi, protože je tam detektor kovu. Všichni se schází v jedné místnosti. LJ jde jako první k Lincolnovi. Hned jak je LJ u Lincolna přechází Whistler k Gretchen a objímá Sofii. Ta si ale vzpomněla, že Whistler měl dát Gretchen druhou půlku souřadnic.Dozvídá se, že žádné souřadnice nikdy nebyly. Všechno to bylou pouze nahrané. Sofie chce odejít sama s Whistlerem, ale Michael ví, že kdyby odešli sami ihned by je před museem zastřelili. Proto spustí alarm a opouští muzeum dohromady.

V SONA si mezitím Lechero rozmyslel svůj názor a vyzvídá od T-Baga kolik by chtěl strážce peněz. Je to 50 tisíc. Sucre dál kope hrob a když už je dostatečně hluboký, donutí ho stráž aby si do něj lehnul. Pomalu ho začínají zahazovat. T-Bag po telefonu zjišťuje, že už jeho osoba získala peníze. Lechero se ho ptá jak předají peníze strážím, ale T-Bag mu prozrazuje, že žádné předání nebude.Chtěl jen vymámit peníze z Lechera a poté ho zabít. Lechero je s tím smířený. T-Bag bere polštář a udusí ho.
Před muzeem každého prohledávají, jestli něco neukradl. U Whistlera najdou napodobeninu starožitnosti, kterou mu tam nastrčil Michael. Susan chce s Whistlerem odejít, ale stráž se ho vyptává na doklady.Proto Susan dává znamení komplicovi, který to chce vyřešit. Jeho pokus o zastřelení strážníka je ale zmařen a postřelí Sofii. Nastává zmatek. Lincoln s LJem se starají o Sofii, ale LJ donutí tátu aby odešel, jinak ho policisté chytí. Michael si bere zbraň z auta a
jde zabít Susan. Je připraven vystřelit, ale najednou vystřelí někdo ze stráže a Susan nasedne do auta a ujede.Whistler ujíždí se Susan v autě a oznamuje jí, že nemá knížku.

Zpátky v SONA má T-Bag návštěvu. Přišla za ním jeptiška, které pomohl na začátku série. Přinesla mu Lecherovo peníze a skrz plot mu podává malý balíček peněz.Sucre už je skoro zaházen, ale přichází generál a zachraňuje ho. Ruší příkaz zakopání, protože to očividně nefunguje. Když Sucreho vykopou, volá na jeho telefon Michael. Sucre má tedy zjistit, kde se nachází. V telefonu se jen ujistí, že všechno vyšlo a pak telefon rozbije. To ale neměl dělat, protože ho strážce odvádí do SONA. Tam vidí, jak T-Bag oznamuje vězňům, že je Lechero mrtvý a pronáší proslov, že všichni vězni by si měli být rovni. Poté rozděluje mezi vězně balík peněz, které označuje jako poslední Lechorovo peníze.Všichni ho oslavují.
Do baru za Mahonem přichází Whistler. Ptá se jestli je v tom s nimi. Mahone nesouhlasí s tím, co udělala Susan Sáře, ale jde s nimi.

McGrady s otcem se zastavují u nějakého baráku. Otevřou dveře a uvnitř na zahradě čekají jeho přátelé a členové rodiny. Připravili mu pěkné přivítání.Lincoln, LJ a Michael jsou u nemocnice, kde je ošetřována Sofie. LJ poté předává Michaelovi origami, které našel u Sáry. Michael je pak stranou a ve flashbacku se objevuje Sára.LJ vykládá Lincolnovi, že Sofie našla něco ve Whistlerovo apartmá. Proto se tam všichni vydají. Pod postelí najdou kufr a v něm nějaký spis o osobě jménem Jason Lief. Michael věří, že pokud je to důležité pro Whistlera je to důležité i pro něj. Chce najít Whistlera a zabít Susan. Lincoln s ním ale nejde. Následuje bratrské objetí a začíná hrát magická hudba jako doprovod. Na závěr se při této hudbě střídají prostřihy. Mahone odjíždí s Whistlerem a Susan. McGrady vzhlíží k basketbalovému koši se síťkou.Bellick si sedá v SONA. Sucre prohlíží cely ve vězení. Lincoln je na návštěvě u Sofie.T-Bag se vyžívá v pozici lídra v SONA a Michael odjíždí autem pomstít Sáru...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama