4x01 - Scylla

27. září 2009 v 14:41 | teddy-girl |  4 Season
j
Premiérový díl čtvrté řady začíná záběrem na Michaela, který píše dopis na rozloučenou. V něm nám popisuje celý jeho příběh a tak máme zrekapitulované všechny důležité momenty.Michael vypátral Společnost až do LA a chce vzít spravedlnost do svých rukou. Proto sepsal dopis na rozloučenou a chystá se pomstít smrt jediné ženy, kterou kdy miloval - Sáry.


Přesouváme se do limuzíny, kterou řídí Mahone a veze Whistlera a Gretchen na konferenci. Mají v plánu koupit nějakou kartu. Limuzína přijíždí na místo a Michael jí sleduje z baráku přes ulici. Poté se převlíká za číšníka a dostává se na konferenci.Whistler se setkává s tajemným chlapem, který mu má prodat kartu. Učiní mu nabídku a karta je jeho.Dozvídáme se, že karta má velký význam pro Společnost a ta udělá cokoliv, aby jí získala nazpátek. Whistler pak prodejce a jeho kumpána zastřelí. Než ale s kartou odejde, stačí si jí zkopírovat.Přistihne ho Michael. Přichází i Gretchen a Michael na ní míří zbraní. Chystá se jí zabít. Dozvídá se ale nečekanou zprávu. Sára je živá, celou akci nafingovali, protože Sára utekla. Přijíždí policejní auta, Michael chce zjistit kde je Sára, ale to se dozví až budou všichni pryč. Whistler při odchodu nechává jednu z karet v novinách a ty si někdo vyzvedává.

Gretchen přiváží kartu Padmanovi ( generál,holohlavý chlap), ten ale kartu zničí, protože ví že se jedná o kopii. Gretchen tedy nesplnila úkol. Z auta vystupuju muž tmavé pleti a míří zbraní na Gretchen.

Děj se přesouvá do Panamy, kde je Lincoln,Sofie a LJ. Lincolnovi zvoní telefon a volá mu Michael. Michael se dozvídá od bráchy, že SONA schořela a všichni vězni utekli. Dále se Michael ptá Linca na Sáru, jestli opravdu viděl její hlavu. Linc viděl jen hlavu v krabici, ale nezvedal jí aby se přesvědčil, že je to opravdu Sára. Michael má tedy šanci, že je Sára opravdu naživu.
Objevuje se i Bellick a Sucre, kteří vystupují z přeplněné dodávky kdesi u pumpy. Čekají na Bellickovo mámu, ktera pro ně má přiject.
Sucre pak zajíždí do porodnice za Maricruz, která právě porodila jeho dceru. Ovšem sestřenice Maricruz práskla Sucreho. Než stačí Sucre s Bellickem uject, zatkoun je policisté.
Michael si vzpomíná na stránku Europeangoldfinch.net, kde si nechávali dříve vzkazy. Nachází na ní i vzkaz o Sáře. Poslal ho Mahone a setkává se s Michaelem na mole.Mahone mu vysvětluje, že s Whislerem spolupracuje proti Společnosti. Také mu oznamuje, že je Gretchen mrtvá a vysvětluje mu proč je karta, která se nazývá Scylla, tak důležitá.Pro Společnost je velice důležitá, protože je to něco jako černá kniha Společnosti. Všechny údaje o operacích, agentech jsou na té kartě. Michael chce ale slyšet jen o Sáře. O té ví Whistler a chce s Michaelem mluvit. Proto se všichni tři setkávají v uličce. Whistler mu ukazuje kartu a žádá o jediné. Aby mohli dešifrovat data, musí se vloupat do budovy Společnosti. Návod na vloupání si napsal do jeho ptačí encyklopedie, kterou má ovšem T-Bag. Proto žádá Michaela o pomoc. Když se Michael dozví, že je Sára v Chicagu, s plánem nesouhlasí. Najednou někdo zastřelí Whistlera. Ukazuje se, že je to černoch, který údajně zabil i Gretchen. Bere si kartu a poté jí předává Padmanovi. Ten mu rozkazuje aby uklidil nepořádek a odstranil Burrowse,Scofielda a všechny kdo znali Whistlera.

Dostali jsme se i k T-Bagovi,který leží v posteli s jeptiškou,která navštěvovala Lechara v SONA.T-Bag chce zabít Scofielda, za to co mu provedl. Najal si nějaké chlapy a chce se dostat do San Diega.Mahone volá své ženě a říká jí, že se za ní vrátí. Pam ale dřív navštěvuje černý chlápek ze Společnosti a hledá Alexe. Násilím se dostává dovnitř. Zanedlouho přijíždí k baráku Alex a vidí spousta policistů. Ti ho ale nechtějí pustit dovnitř. Vše je mu ihned jasné.
Zpátky v Panamě nakupuje Linc se Sofii,náhle spatří podezřelého muže. Oni dva a LJ odchází do ústrání. Linc měl pravdu, jde po nich chlap ze Společnosti. Linc se brání a v sebeobraně ho zabije, poté se vzdá policii.Michael volá z telefoní budky Bruci Bennetovi, aby zjistil kde je Sára.V tom ho ale, přistihnou policisté, kteří ho stále hledají pro útěk z vězení. Michael je pak držen v místnosti, kde za ním přichází speciální agent Don Self, z národní bezpečnosti.
Vysvětluje mu, že Whistler byl nezávislým dodavatelem a měl dodat agentu Selfovi kopii karty. Agent Self nabízí Michaelovi svobodu, za to, když najde Scyllu a také mu vysvětluje, že tato operace musí být tajná a proto jí musí podnikout Michael.Také mu oznamuje, že jeho otec strávil dva roky hledáním Scylly. Lincoln je mezitím převezen z Panamy k Michaelovi a obeznamuje se se situací. Myslí si, že tahle akce bude potřebovat víc lidí. Self jim oznamuje, že jim může nabídnout Bellicka,Sucreho a Mahoneho, kteří byli také zatčeni.
Michael a Linc jsou ale puštěni na kauci a rozhodují se, že do té akce nepůjdou. Kauci za ně zaplatil Bruce Bennet, který je pak odáží do jednoho baráku. V baráku čeká překvapení. Potkávají tam Sáru a zůstavají u ní i na večer. Michael je se Sárou v posteli a povídají si. Dochází i na několik polibků.
Lincoln mezitím studuje zápisky otce o Scylle. Sára si vzpomíná na utrpení, které prožila s Gretchen, ukazuje jizvy na zádech Michaelovi, ale najednou padne výstřel a rozbije okno. Černý agent minul. Všichni tři utíkají a poté dávají vědět agnetu Selfovi, že jdou do toho. Celá parta( Bellick, Sucre, Mahone, Linc a Michael) se tak setkává v nějaké místnosti.
Jsme zpátky u T-Baga, ten ale leží na poušti a lapá po dechu. Týpci, kteří ho vezli do San Diega ho okradli a nechali ho poušti ještě s jednim mexičanem.

Linc a Michael se opět setkávají se Selfem, který jim dává falešné občanky. Michael chce ale odstranit i tetování, aby ho lidé díky tomu nerozpoznali. Proto mu celou noc odstraňuí tetování bez utěšujících prostředků.Celá parta se setkává opět u letedla, kde jim agent Self vysvětluje celou situaci. Nasedají do letadla........
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 anonymka anonymka | E-mail | 22. ledna 2011 v 18:08 | Reagovat

útěk z vězení mě velmi zajímá a nevíte kdy buda na nově cinemě 4.série??

2 Moss34ELINOR Moss34ELINOR | E-mail | Web | 28. října 2011 v 19:17 | Reagovat

Following my investigation, billions of persons in the world receive the <a href="http://goodfinance-blog.com">loans</a> from various creditors. Thus, there's a good possibility to receive a college loan in all countries.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama