recenze

Recenze - Season 4

14. dubna 2010 v 11:23 | Teddy-girl*
Nemusím zmiňovat že 4. a zároveň poslední řada celého seriálu byla ze všech nejvíce napínavá. Úplně
ff
 jiné prostředí Los Angeles, kde se natáčelo mi přišlo úplně odlišné a to je jen dobře. Výkony herců neklesly a práce celého štábu taky ne. To hlavní o čem bych měla diskutovat je konec seriálu. Přes čtyři roky napětí, akce, lásky, zklamání, překvapení a dalších citových pojmů jsme se dozvěděli jak to celé dopadlo. Smrt hlavního hrdiny Michaela Scofielda někoho zaskočila a někdo ji naopak čekal. Popravdě jsem brečela jako malé dítě, kterému sebrali hračku a nestyděla jsem se za to, protože si myslím že když televizní seriál dokáže většinu lidí dohnat k slzám, nejde jen tak o nějaký obyčejný seriál. Útěk z vězení potvrdil své kvality a také si myslím že sebrat život hlavnímu představiteli byl správný tah, protože konec s úplným happyendem by to celé pokazil. Podle mě skvělá sezóna a o to víc skvělý, i když velice dojemný konec celého seriálu.

92%

Recenze - Season 3

5. dubna 2010 v 10:41 | Teddy-girl*
Třetí řada se podle mě oproti té druhé vyhoupla o kousek nahoru. Ikdyž měla oproti předchozím
b
 sériím jenom třináct epizod, byla jsem z ní velmi dobře potěšená. Několik nových postav dalo seriálu novou šťávu (pro mě hlavně Jodi Lyn O´Keefe, která postavu Gretchen zahrála brilantně) a zajímavé prostředí z věznice SONA, které nemělo až tak vyhovující a příznivé podmínky pro útěk o který opět šlo, vše jenom obohatilo. Možná jediná věc, která mě zaráží je ta, že cokoliv Michael Scofield požadoval dostal, přestože to bylo v jeho pozici téměř nemožné. Tohle je ale jenom malý, bezvýznamný detail. Scénáristé zase předvedli co bylo v jejich silách, ikdyž stávka vše zkomplikovala odvedli skvělou práci. Vše bylo dokonale napsané a samozřejmě nesmím zapomenout zmínit výborné výkony herců bez kterých by to nešlo. Nakonec se druhý útěk z vězení podařil a konec předposlední série byl za námi.

90%

Recenze - Season 2

3. dubna 2010 v 11:52 | Teddy-girl*
Druhá série byla točená na rychlo a všude se říkalo že už nemá takovou kvalitu jako ta první.dPravda na tom zřejmě je, protože oproti předchozí sérii ta druhá není zas na takové úrovni, ale rozhodně mi nepřijde jako nějaký propadák. Naopak byla hlavním bodem, proč se na seriál pořád dívat, protože určitě každého kdo to sledoval zajímalo, co se stane s bratry, kam se rozběhnou ostatní uprchlíci, kdo přežije a kdo nakonec zemře. O tohle tam šlo a stále tam nechybělo napětí, akce a trocha romantiky, když se Michael a Sára opět setkali. Co mě překvapilo, byl náhlý obrat Paula Kellermana, který se přidal na stranu bratrů. Upřímě jsem ho dřívě nesnášela ale tohle mi přišlo jako dobrý tah. Objevila se také nová postava agenta Mahoneho v podání Williama Fichtnera. Jeho herecký výkon byl podle mě jedním z nejlepších a stal se jednou z mých nejoblíbenějších postav. Tuto sezónu jsem byla také nadšená a i přes drobné "ujížďky vedle" jí hodnotím jako velice zdařenou.

84%

Recenze - Season 1

28. března 2010 v 20:25 | Teddy-girl*
Tohle je čistě můj názor na první řadu seriálu. Abych pravdu řekla, tak první série mi přijde  zew
všech nejlepší. Dokonale vymyšlený příběh do posledních detailů v této řadě rozhodně nechybí. Od úplných začátků, kdy Michael Scofield vyloupil banku, přes problémy s ostatními vězni až po dlouho očekávaný útěk z vězení, tato sezóna je podle mě na tak vysoké úrovni, že je jen málo seriálů které by jí mohli konkurovat. Velké plus, vlastně možná to hlavní je, že každý díl byl důležitý. Nešlo vynechat ani jeden, protože potom jsme byli ztracení. Vždycky tam byla taková zápletka při které jsme si řekli, že je prostě nemožné pokračovat v plánu dál a v dalším díle na nás sice čekalo smysluplné vysvětlení,  ale takové, které by nás ani ve snu nenapadlo. Tohle je hlavní znak tohoto seriálu i první řady. Myslím si že díky tomuto dohonil i velice kvalitní seriály jako jsou LOST (Ztraceni) nebo HEROES (Hrdinové). Další pozitivní charakteristikou 1. série je fakt, že všechny postavy od nejdůležitějších až po ty úplně vedlejší, byly skvěle obsazené a to mluvím nejen o postavě hlavního záporáka T-Baga (Robert Knepper), který se se svým excelentním výkonem stal podle většiny druhou, nejoblíbenější postavou v seriálu vůbec. Dalo by se hledat hodně dalších úžasných znaků u první sezóny, ale tohle jsou ty nejhlavnější, které každý týden přilákaly k obrazovce miliony diváků po celém světě.

100%

 
 

Reklama